Elementary OS işletim sistemi sizce nasıldır?

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Arkadaşlar Windows'dan sıkıldım. Farklı sistemler kurmak istiyorum. Daha önce Ubuntu kullandım ama sevmedim. Sizce Elementary OS işletim sistemi nasıldır, geçmeye değer mi?
Windows'a kıyasla nasıl bir işletim sistemi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Windows'dan sıkıldım. Farklı sistemler kurmak istiyorum. Daha önce Ubuntu kullandım ama sevmedim. Sizce Elementary OS işletim sistemi nasıldır, geçmeye değer mi?
Windows'a kıyasla nasıl bir işletim sistemi?
Arayüzü MacOS'e benziyor, sunduğu görsel tasarıma karşın gayet akıcı ve seri çalışıyor, şu anki sürümü Ubuntu 18.04 tabanlı yani güncel değil, bir de mağzasında çok uygulama yok. Kullanım konusunda gayet kolay ve ayrıca çok stabil çalışıyor, ayrıca içinde bir tane bile gereksiz program yok. Deneyebilirsiniz.

Arayüzü MacOS'e benziyor, sunduğu görsel tarsarıma karşın gayet akıcı ve seri çalışıyor, şu anki sürümü Ubuntu 18.04 tabanlı yani güncel değil, bir de mağzasında çok uygulama yok. Kullanım konusunda gayet kolay ve ayrıca çok stabil çalışıyor, ayrıca içinde bir tane bile gereksiz program yok. Deneyebilirsiniz.
Peki başka mağazaları kurabilir miyim Elementary OS'a?
Gnome Software yada Flatpak gibi...

Masaustu ortamini sevmiyorum, bir de artik Ubuntu tabanli dagitimlari sevmedigim icin kullanmam.

Eskiden denemistim, Tweaks araci ile ozellestirme yapabiliyorsun. Ayni Gnome'daki gibi.

Geri
Yukarı