Elementary OS ve Windows 11 Dual boot macerası

Makaleler
3
Ve evet, size sonunda kurduğum Linux dağıtımı ile Windows 11 Dual Boot maceramı aktarıyorum. (tabi ki de tost makineme.)

Işlemlere dün başladım. Ilk olarak örnek banka kardı numarası kullanarak ISO'yu indirdim. Sonra normal Rufus ile GPT olarak yazdırdım. Sonra USB'mi takıp boot ettim. Login password normal boşluk idi. Sonra başladım partition ayarlamaya. Kendime 100+120 bölüm ayarladım, 100 GB'lık bölümden 500+500 MB boot ve takas bölümü ayarladım ve kurulumu başlattım. Partition'u pek doğru yapmadım diye düşündüm ilk önce çünkü sadece boot kısmından girebiliyordum, sonra BIOS'dan Elementary OS'u başa aldım, ve GNU GRAB(?) üzerinden hem Windows'u hem de Elementary OS'u açabilir oldum. Sonra Wine, Yazılım ve Güncelleştirmeler ile Firefox'u yükledim.

Maceram bu kadardı.

Sistem özellikleri:
Intel Celeron CPU 847 2 Core
3 GB DDR3 RAM (1 GB sonradan)
Intel HD Graphics

Bunlar hatırladıklarımdı.
2022-04-25 21.10.07 ekran görüntüsü.png
2022-04-25 21.10.21 ekran görüntüsü.png

Hocam ana bir bilgisayarınız var ise bu bilgisayarı server olarak çalıştırabilirsiniz. Ben öyle yaptım. Çok kötü bir PC vardı bende ekran kartı yok denecek kadar güçsüz. Ona Ubuntu server kurup evin serverı yaptım.

B
Banka kartı numarası derken bağış atarak mı indirdiniz? :D
Başka bulamadım ama en azından örnekti.:D
Hocam ana bir bilgisayarınız var ise bu bilgisayarı server olarak çalıştırabilirsiniz. Ben öyle yaptım. Çok kötü bir PC vardı bende ekran kartı yok denecek kadar güçsüz. Ona Ubuntu server kurup evin serverı yaptım.
Evet var, ama bence bu günlük kullanım için daha iyi.

Güzel, yakışıklı bir dağıtım. Pantheon masaüstü çok güzel.
Bağış zorunlu değil ama çalışmaları desteklemiş oldunuz.
Güle güle kullanın. Swap alanı yeterli gelmezse, ondan önceki bölümden biraz küçültme yapılarak Swap birleştirilip büyütülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı