Elementary OS'a Lutris nasıl kurulur?

Mackled808

Hectopat
Makaleler
1
Sorum basit, Lutris'in kendi sitesine gittiğimde Elementaryos'un Ubuntu tabanlı olduğunu bildiğimi düşündüğüm için gösterilen yerdeki kodları kullanarak Lutris'i kurmaya çalıştım ancak ilk adımda hata aldım. Diğerlerini denemeyi bile denemeden bir konu açmanın iyi bir fikir olacağını düşündüm.

Yazdığım komutlar:

-Sudo add-apt-repository ppa:lutris-team/lutris.
-Sudo apt Update.
-Sudo apt install Lutris.

Neyi yanlış yaptığımı ve düşündüğüm şeyin neden yanlış olduğunu açıklar mısınız?

LoL oynuyordum Lutris ile önceden. Client kassada, oyun içi FPS fena değildi. Lakin dün geceden beri açılmıyor oyun.
Benim için Windows ayrı, Linux ayrı sorun. İkisinde de oyun oynayamıyorum. Geçtiğimiz günlerde LoL'ün silindiğini fark ettim ve gidip ufak bir operasyon sonucu Mr. Guest's Boi tarafından silindiğini öğrentim. Antik büyülerle falan mı sildi bilmiyorum ama şu an Windows'a da kuramıyorum oyunu :/

E: Hatalı girdi satır 1 list dosya /etc/apt/sources.list.d/lutris.list ([option] not assignment)

Depo listesine hatalı bir satır eklenmiş, aşağıdaki komutla depo dosyasını silin.

Kod:
sudo rm /etc/apt/sources.list.d/lutris.list

Sonra şağıdaki komutlarla yeniden deneyin.

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:lutris-team/lutris
sudo apt-get update
sudo apt install lutris

Komutların herhangi bir yerinde hata alıyorsanız bu hata çıktısını paylaşın ki nedeni anlaşılsın.

Depo listesine hatalı bir satır eklenmiş, aşağıdaki komutla depo dosyasını silin.

Kod:
sudo rm /etc/apt/sources.list.d/lutris.list

Sonra şağıdaki komutlarla yeniden deneyin.

Kod:
sudo add-apt-repository ppa:lutris-team/lutris
sudo apt-get update
sudo apt install lutris

Komutların herhangi bir yerinde hata alıyorsanız bu hata çıktısını paylaşın ki nedeni anlaşılsın.
Sanırım çalışıyor bunlarla birlikte. İndirme işlemi başladı. Herhangi bir hata olursa bilgilendireceğim. Herhangi bir hata olmaması halinde teşekkürlerimi iletirim. İyi günler efendim.

Geri
Yukarı