Çözüldü ElementrayOS'da .DEB dosyaları nasıl kurulur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Elementary'a daha yeni geçtim, .DEB uzantılı bir uygulama var elimde ve onu kurmak istiyorum peki nasıl kurarım?
Bunu arayüz ile kurmanın bir yolu var mı?
(Microsoft Edge kuracaktım AppCenter'da yoktu bende Microsoft'un sitesinden DEB dosyasını indirdim ancak kuramıyorum)
@Üzüntü @illedelinux @Arsenik @runit @Endless Kaan @Scorpio55

Çözüm
Elementary'a daha yeni geçtim, .DEB uzantılı bir uygulama var elimde ve onu kurmak istiyorum peki nasıl kurarım?
(Microsoft Edge kuracaktım AppCenter'da yoktu bende Microsoft'un sitesinden DEB dosyasını indirdim ancak kuramıyorum)
Eddy uygulamasını kullan, istersen .deb dosyasına sağ tıklayıp eddy ile açabilirsin ya da eddy uygulamasını açtıktan sonra istediğin .deb dosyasını seçebilirsin.
Eddy uygulamasını kullan, istersen .deb dosyasına sağ tıklayıp eddy ile açabilirsin ya da eddy uygulamasını açtıktan sonra istediğin .deb dosyasını seçebilirsin.

Son düzenleme:
Çözüm
Terminalden kurulum için;

"sudo dpkg -i *.deb"

* yerine dosya ismini yazabilirsiniz. Dosyanın bulunduğu yerde terminali açarsanız örneğin, cd ~/Downloads yerinde tab tuşuna basarak dosyanın ismini otomatik tamamlayabilirsiniz.

Terminalden kurulum için;

"sudo dpkg -i *.deb"

* yerine dosya ismini yazabilirsiniz. Dosyanın bulunduğu yerde terminali açarsanız örneğin, cd ~/Downloads yerinde tab tuşuna basarak dosyanın ismini otomatik tamamlayabilirsiniz.

Bu komutun hicbir zaman ise yaradigini gormedim. Bagimliliklari kuramiyor, o yuzden de program duzgun calismiyor. En sagliklisi Gdebi gibi araclar ile kurmak bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı