Elif Irmak cinayeti

serkan356

Attopat
Katılım
5 Kasım 2022
Mesajlar
94
Butür haberler sürekli oluyor tabi esasen bu çok derin bir konu yani bir bilim adamı da gelse bu konu hakkındaki görüşü sadece kendi görüşünü temsil edecektir. bir insan başka bir insanı neden öldürür, neden öldürmeye gerek duyar bu uzun uzun düşünülmesi gereken bir konudur. beni bu tür olaylarda dikkatimi çeken tek şey kişinin muhtemelen çok uzun süre belki hayatı boyunca hapishanede yaşamını sürdüreceğini bilmesini rağmen bunu yapmasıdır. tabi hapishanedeki işkenceler , tacizler, tecavüzleri de ayrı tutuyorum. burudan dünyadaki en kötüşey ölümmüdür düşüncesini de iyi irdelemek gerekir. herhangi bir insanın hayatını cehenneme çevirmesi esasen bunun yaparken çok ciddi sıkıntı, stress , gerginlik yaşadığını gösterir. peki bu hayattan bu derece rahatsızlık duymasının nedeni nedir? bence gerçek suç ve gerçek kötülük ancak yaşam şartlarını iyi olan, kendini iyi hisseden bir insanın bu eylemi yapmasıyla ortaya çıkar. bu cinayeti kıvanç tatlıtuğ işlese en büyük ceza verilsin, olabilecek en büyük eziyetler ölene kadar yapılsın rahatlıkla diyebilirim. ama ilginç olan şudur ki kıvanç tatlıtuğ gibi hayatı olan böyle birşey asla yapmaz. bu bakımdan bir konuda karara varırken çok okumuş olmak, çok ciddi ve uzun süre üzerinde muhakeme yapabilmek vs gerektirir. esasen kötü insanı yaratan insan zihnidir yani aklı -zekası-bilgisi kötü insanı cezalandıranda insan zihnidir. bu çok ciddi bir çelişkidir. kötüyü yarat sonra cezalandır.
 

ZCPS21

Kilopat
Katılım
25 Aralık 2020
Mesajlar
10.269
Çözümler
9
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Bir kadının 20 yaşında evlenmiş olması zaten biraz olağan dışı. Kadınlar maddi bağımsızlıklarını elde etmeden evlenmemeli ama ülkedeki ahval ve veziyet de buna pek namüsait.
Bizim ideallerimiz başkasının umurunda değil.
Çok erken yaşta olgunlaşmadan evlenen varsa bir sıkıntı vardır zaten.
 

xakiran

Hectopat
Katılım
25 Ocak 2022
Mesajlar
3.163
Çözümler
31
Bu tarz cinayetlerin en büyük nedeni aslında Türk kızlarından kaynaklanıyor.

Ümitcan Uygun gibi çeşitli vakalarda olduğu gibi Türk kızları tarafından maymun gibi yaşayan, cahil, şiddet yanlısı tipler tercih ediliyor. Bu tipler evlilik aşamasına kadar kendilerine ''çok havalı'' gibi gözüküyor fakat evlilik aşamasından sonra cinayete kadar giden bir hayat yaşamış oluyorlar.
 

KÜFÜRBAZ HAYDO

Zettapat
Katılım
11 Mayıs 2020
Mesajlar
35.776
Makaleler
51
Çözümler
437
Yer
KKTC
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Bir kadının 20 yaşında evlenmiş olması zaten biraz olağan dışı. Kadınlar maddi bağımsızlıklarını elde etmeden evlenmemeli ama ülkedeki ahval ve veziyet de buna pek namüsait.

Bazı zihniyetler ki o zihniyetleri de çok iyi biliyorsunuz Recep bey, kadının yeri evdir anlayışını sürdürmeye devam ediyor.
 
Yukarı