Çözüldü Elimde bulunan RAM'ler gerçek Samsung B-Die mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Femto

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Elimde uzun zamandır iki adet G.Skill Ripjaws V 3000MHz RAM bulunuyor. Bu belleklerin ikisini de farklı yerlerden aldım, birisi Hepsiburada üzerinden diğeri Vatan Bilgisayar'dan. Thaiphoon burner üzerinden iki bellek de tamamen aynı gözüküyor.

Şu an Intel i5 10400F+B460 sistem kullanıyorum o yüzden benim için çok bir fark oluşturmuyor, ancak eskiden Ryzen sistem kullanıyordum. O zamanlar belleklerime hız aşırtma yapmıştım, 1.375v ile 3600MHz CL16 çalışıyordu (Memtest64 ile test etmiştim, 86 değil) bellekler. Voltaj düşürdüğümde sistem açılmıyordu, ama 1.375 ile çalışıyordu. Ben yine de belki stabil değildir diye 1.275v 3200MHz CL16 kullanıyordum bellekleri.
Şu an Intel sistem kullandığımdan 1.2v 2666MHz CL14 kullanıyordum, hiç sorun yaşamadım. En son elektrikler gittiğinde BIOS sıfırlandı, XMP açtım geçtim, daha uğraşmadım ayarlamakla.
Merak ettiğim şey, bu bellekler gerçekten Samsung b-die mı kullanıyor? @MisakiTaro hocamın açtığı Türkiye'den alınabilecek gerçek Samsung B-Die çipli RAM'ler konusundan kontrol ettim bellekleri, "sku not found! ıt's either not b-die or unknown to us just yet." yazıyor.

Bellek.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hayır onlar OEM, @Tseenka aynı RAM'e ve çipe sahip G-Skill neden böyle bir karar aldı anlamıyorum @Tseenka dual channel kullanıyor farklı zamanlarda aldı bu yüzden ilk satın aldığı Hynix kullanılmışken daha sonra satın aldığı Samsung B-Die.
Benim bildiğim sadece @siyaha'da var.

Dediğiniz model maalesef gerçek değil. O kadar ucuz modellerde gerçek B-Die yok.

Geri
Yukarı