Elimi azıcık kestim bir şey olmuş mudur?

RainbowwOnSky

Hectopat
Makaleler
3
Elimi kıl almak için kullanılan jiletein ucuna bastırarak kestim. Parmağımı sıkınca kan yoğun şekilde çıkmaya başladı. Hemen kesiği sabunladım ve bekledim. Şu an elim sarılı. Kalp atışımşa beraber o nokta zonkluyor. Ayrıca biraz yanma hissi var. Biraz korktum açıkçası çok ciddi bir şey olmuş mudur? Tek elle yazıyorum yazım yanlışlarına bakmayın. Ayrıca eğer kesik atar damara gelmişse ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki düzelir. Ama sabaha kadar devam falan ederse bir doktora görünmenizi öneririm.

Elimi kıl almak için kullanılan jiletein ucuna bastırarak kestim. Parmağımı sıkınca kan yoğun şekilde çıkmaya başladı. Hemen kesiği sabunladım ve bekledim. Şu an elim sarılı. Kalp atışımşa beraber o nokta zonkluyor. Ayrıca biraz yanma hissi var. Biraz korktum açıkçası çok ciddi bir şey olmuş mudur? Tek elle yazıyorum yazım yanlışlarına bakmayın. Ayrıca eğer kesik atar damara gelmişse ne yapmalıyım?

Öncelikle geçmiş olsun,
Hasar ne kadar göremediğim için bir şey demek zor. Elinizle sıktırarak kanatıp, mikrobu temizledikten sonra kesik bölgeyi sabunlu su / alkol ile temizleyip kapatma yaptığınızı varsayıyorum.
Kesik bölgesini sıkıca bantlamanız iyi olmuş. Ayrılan deri birleştiği sürece kurumuş trombosit kabuğu oluşacaktır.
Yaranın iyileşmesinde, hava almasının önemi büyük. Birleşme olduktan sonra bantı çıkarın hava alsın.
İyi akşamlar.

Bir şey olmaz eğer kesik az ise.

Ben parmağıma kaç kere bıçak sapladığımı bilmiyorum yemek yaparken.

2 kere kemiğime kadar girdi normal bir şekilde kullanıyorum. Küçük kesik ise bir sorun olmaz. Eğer büyük bir kesikse hastaneye giderek bir baktırmakta fayda var.

Öncelikle geçmiş olsun,
Hasar ne kadar göremediğim için bir şey demek zor. Elinizle sıktırarak kanatıp, mikrobu temizledikten sonra kesik bölgeyi sabunlu su / alkol ile temizleyip kapatma yaptığınızı varsayıyorum.
Kesik bölgesini sıkıca bantlamanız iyi olmuş. Ayrılan deri birleştiği sürece kurumuş trombosit kabuğu oluşacaktır.
Yaranın iyileşmesinde, hava almasının önemi büyük. Birleşme olduktan sonra bantı çıkarın hava alsın.
İyi akşamlar.
Hocam kanattım ama hala sıkınca 1 2 damla çıkıyor. Kanattıktan sonra sabunlu su ile baya Bi yıkadım. Sabahleyin bantı çıkarmayı düşünüyorum.

Atardamarda olsa şimdiye bu konuyu açamamış olurdun. Zonklaması normal. Sabun sürmek yerine tampon yapman daha sağlıklı olurdu. Tahminimce sol elin, tahminim doğruysa kanın o kadar fazla gelmesi normal. Elini kalbinden daha yukarı hizalarda tutarsan zonklama azalır. Sıkmayı ve kurcalamayı bırak, ebeveynlerin ilgilensin. Ufacık yere bir de enfeksiyon kaptırma sonra.

Yeni konular

Geri
Yukarı