Elimi kedi tırmaladı

Tetanos toprak bulaşan her türlü yaradan geçer, toprakta yer alan passız çividen de geçer hayvan tırmığından da, ısırıklardan da geçer. Yani tetanos aşısı belirli koşullarda kedi tırmığıyla gelen kişilere yapılır, yapılması gereklidir. "Tetanos ne alaka bu nasıl doktor?" diyenler bilmedikleri bir konu hakkında yorum yapıyor.

Kuduz da aynı şekilde tırmalamalardan geçebilen bir hastalık ama bu şekilde severken gerçekleşen hafif sokak kedisi tırmıkları için kuduz aşısı önerilmiyor bildiğim kadarıyla. İçiniz rahat olsun isterseniz bir doktordan daha fikir alabilirsiniz.

Hem tetanos hem de kuduz aşılaması için bilimsel kanıtlarla belirlenmiş, doktorlar tarafından uygulanan yönetmelikler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yarın gidip olacağım o zaman.
@Mr.Bubbles @holywitcherofrivia @Vaazs
@Penetrator God
@mor ekmek @gumusdag
Bugün kuduz aşısını da oldum ne olur ne olmaz diye. Yarın tekrar gideceğim aşı takvimini falan halledecekler. Tam 24 saat geçti geç kalmadım değil mi? Bu arada şu şekilde tırmaladı:

Eki Görüntüle 1198928

Bu da bugünkü hali:

Eki Görüntüle 1198926
Çok geç değil ama şunun daha azı bende olmuştu hemen kuduz aşısına başladılar. Size kuduz aşı kartı vermediler mi?

Yarın gidip olacağım o zaman.
@Mr.Bubbles @holywitcherofrivia @Vaazs
@Penetrator God
@mor ekmek @gumusdag
Bugün kuduz aşısını da oldum ne olur ne olmaz diye. Yarın tekrar gideceğim aşı takvimini falan halledecekler. Tam 24 saat geçti geç kalmadım değil mi? Bu arada şu şekilde tırmaladı:

Eki Görüntüle 1198928

Bu da bugünkü hali:

Eki Görüntüle 1198926
Kediler ve köpekler insan açısından pis hayvanlardır. Birbirlerini yalarlar ve aynı yerden beslenirler. Kuduz Türkiye'de var olan bir şey. İyi yapmışsın riske gerek yok, beni köpek ısırınca olmamıştım ama köpeği tanıyordum. Ne kadar tanısan tanı, saldıran hayvanın ve sokak hayvanının kuduz riski vardır. Kuduz çok tehlikeli, herhalde kesin tedavisi falan yok gibi bir şey diye okumuştum. Tek çaresi böyle aşı olmak işte. Geçmiş olsun. Bundan sonra daha dikkatli olursun.

Geri
Yukarı