Elinizde imkan olsa ne yapardınız?

AhmetRyzen

Hectopat
Katılım
15 Nisan 2020
Mesajlar
3.146
Makaleler
4
Çözümler
9
Yer
Adana
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Meslek
Bilgisayar Tamircisi
Tayvan'da büyük donanım/bilgisayar fabrikası kurardım. Her kesime hitap eden ultra dayanıklı kaliteli mallar üreteceğim. Laptop kasalarında çelik kullanacağım. Ve Allah izin verirse yapacağım. Marka ismi, logo, tasarımları her şeyi yaptım. 😀
 

Zembla

Decapat
Katılım
25 Temmuz 2020
Mesajlar
568
Çözümler
13
Şuan ki aklım ile tekrar hayata gelme imkanım olsaydı bir çok şeyi farklı yapardım.
Ben yaşamımı İslam’a adardım. Küçük bir evde koltuk, yatak, buzdolabı, yıkanmak için leğen, bilgisayar, kütüphane bana yeterdi sürekli ibadet yapardım.
Senin fikrin ile ilgili herkes bir şeyler söylemiş. Bende metafor olması için bir şey anlatıcam. Yaşım daha ufakken dini bir hikaye dinlemiştim. Ne kadar doğru bir hikaye bilemiyorum ama anlatıyım. Dini İslam olan bir insan tüm hayatını ibadet ile geçirmek için bir mağaraya kapanmış(ne yiyip içiyormuş bilmiyorum muhtemelen avlanarak ve kendi yaptığı tarımla besleniyordur). Hayatının büyük bir çoğunluğunu ibadet ile geçirdiği için cennete gitmeye yüzde yüz garanti diye bakıyormuş. Fakat sorguda Allah cehenneme atılmasını söyleyince sebebini sormak isteyip sormuşta aldığı cevap ise; "Kulum ben sana bir nefis, hayat, irade, beden vs. vs. verdim. Fakat sen tüm bu imkanları sadece ibadete adadın sadece ibadet etmeni isteseydim seni bir melek olarak yaratırdım" minvalinde bir şey demiş. Adam cehenneme atılmış. Hikaye doğru mu ya da ne kadarı doğru bilmiyorum birisinin farz ibadet den fazla ibadete zorlandığı için uydurduğu bir şeyde olabilir. Ama ana mantık benimde kafama yatmıyor değil. Konu uzmanlık alanım olmadığından bence biraz daha araştırarak kararını gözden geçirip daha sağlıklı karar verebilirsin.
 

Adimi unuttum

Decapat
Katılım
7 Kasım 2020
Mesajlar
745
Çözümler
3
Daha fazla  
Cinsiyet
Erkek
Meslek
kahve satan birisi
Hiç kasmayan bir şekilde teardown oynayıp bina düşürmek isterdim.
bae72c816df681f60308ad0ba0682a1f.jpg
 

Yeni konular

Yukarı