Çözüldü Elle DLL atmanın zararları nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
DLL dosyaları Windows sürümü ve mimarisine göre ilgili klasöre kopyalanır. İnternetten DLL indirince hem yanlış sürüm indirme ihtimaliniz artar hem de indirdiğiniz dosyayı yanlış klasöre koyabilirsiniz. Bu da oyunların açılmamasına, çökmesine veya hata vermesine sebep olur. DLL dosyaları için ilgili paketler varken bunu yapmak mantıksızdır. Bana göre Microsoft, bütün DLL sitelerini DMCA uyarısı ile kapatmalıdır.

Mesela bir örnek. Sistemi bozabiliyor. Zira bozuk ve virüslü olma ihtimali de mevcut.

İşletim sisteminin çalıştırdığı dosyalardan oluyor bu DLL dosyaları. İnternettekiler ya içine virüs entegre edilmiş oluyorlar ya da bozuk dosya oluyorlar. Daha sonra Windows doğru dosya olmadığı için hata verebiliyor. Yani basit biçimde böyle anlatılabilir.

DLL dosyaları Windows sürümü ve mimarisine göre ilgili klasöre kopyalanır. İnternetten DLL indirince hem yanlış sürüm indirme ihtimaliniz artar hem de indirdiğiniz dosyayı yanlış klasöre koyabilirsiniz. Bu da oyunların açılmamasına, çökmesine veya hata vermesine sebep olur. DLL dosyaları için ilgili paketler varken bunu yapmak mantıksızdır. Bana göre Microsoft, bütün DLL sitelerini DMCA uyarısı ile kapatmalıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı