Elon Musk, Kahramanmaraş Depremi Sonrası Türkiye’ye Starlink Uydularını Göndermeyi Teklif Etti

İletişim konusunda sıkıntı yaşandığına dair bir haber var mı? Yanlış anlamayın, böyle bir haber göremedim, deprem bölgesindeki yakınlarıyla görüşenler var. O kadar da video yayınlanıyor, canlı bağlantılar vs. İletişim konusunda ihtiyaç olmadığı halde yardım talebinde bulunmak garip geldi bana. Farklı konularda yardıma ihtiyacı var.​

Musk Starlink Türkiye

Kahramanmaraş Pazarcık merkezli meydana gelen 7.4 büyüklüğündeki deprem sonrasında birçok ilde yoğunluk ve koşullar sebebiyle iletişimde aksamalar yaşandı. Operatörlerin bu noktada bölgede yaşayanlara ücretsiz iletişim olanakları sunduğunu ve kapasite artırımına gittiğini de not olarak düşelim. Ünlü girişimci Elon Musk ise Türkiye'ye Starlink uydularının kullanımı için teklifte bulundu. Ancak bu teklif olumlu yanıt görmedi. Starlink is […]

Devamı: Elon Musk, Kahramanmaraş Depremi Sonrası Türkiye’ye Starlink Uydularını Göndermeyi Teklif Etti
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ulan binlerce insan öldü. On binlerce insan yaralandı. Binlerce bina yıkıldı. Hala elin adamından yardım almayız bize Türksat yeter diyorsunuz. Yazıklar olsun

@bytesbix benim bile internetim yavaşlamış, Bursa'da oturuyorum. 5 Mbps civarı çıktı Speedtest'te. 54ms gecikme var. Kullandığım paket VDSL 24 Mbps. Alakası var mı bilmiyorum.
Alakası var mı bilmiyorum, olabilir. Dediğim gibi şu ana kadar iletişim konusunda sorun yaşandığına dair haber görmedim. İhtiyaç duyuluyorsa elbet yardımı kabul etmeleri gerekir. Sonuçta oyunda düşük ping ihtiyacını gidermeyecek için kullanılmayacak bu.​

Arkadaşlar, teklif reddedildi :( kabul edilseydi iyi olurdu fakat reddedildi. Niye reddettiklerini de anlayabilmiş değilim.

Binlerce depremzede İnternete erişemiyor ama hala bizim baştaki kişiler kendi prestijlerini koruma peşindeler. Yok Türksat var o var bu var. Elon Musk bildiğin ben hazırım dedi. İktidar sağ olsun depremde bile kendilerini düşünüyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı