Elraen parvayı nasıl özelleştirebilirim?

3500 ile 3500X arasında aman aman bir fark yok. Diğer parçalar gayet kaliteli.
ModArt PC-MA1'i düşünüyorsanız benim özelleştirdiğim Parva'dan sadece 2 farkı var diyebiliriz.

1- İşlemcinin 3500X değil, 3500 olması.
2- Kasanın Vento kasa değil Corsair Spec Delta olması.

Onun dışında ModArt olanda 500 GB SSD var. 250 GB SSD+1 TB HDD'den daha kötü bir seçim bence. 500 GB bana yeterli gelmiyor.

Modart PC-MA1 almayı düşünüyorsanız benim özelleştirdiğim Parva'dan sadece 2 farkı var diyebiliriz.

1- Işlemcinin 3500X değil, 3500 olması.
2- Kasanın Vento kasa değil Corsair Spec Delta olması.

Onun dışında modart olanda 500 GB SSD var. 250 GB SSD+1 TB HDD'den daha kötü bir seçim bence. 500 GB bana yeterli gelmiyor.

1660 Super ROG STRIX modelini unuttun galiba?

Atılan toplama sistemde i5 10400F var. Parva'da ise 3500X. 10400F daha iyi bir oyun işlemcisi. Ancak 3500X daha yüksek RAM hızlarını desteklediğinden 10400F'den çok geri kalmıyor.
Nasıl geri kalmıyor? Arada 6 thread fark var. Zaten performans olarak çok daha iyi.
Toplama sistemde INNO3D'nin 1660 Super'i kullanılmış. Parva'da ise Asus TUF modeli. Parva'daki kesinlikle sorunlu olan model değil. INNO3D'nin soğutması Asus TUF'dan daha kötü olacaktır.
Ekran kartı olarak bunu tercih edebilir. TUF modelinin de üst düzey bir soğutması yok.
Ayrıca HV Pro'nun nesi kötü?
Bunun dışında da yeni gelmiş bir model. Ben güvenmezdim.
Burada aşağıdaki yorum paylaşılmış:

Diğer kullandığım kaliteli güç kaynaklarımdan çok daha hafif (ki iyi bir şey değil) ve daha az komponent kullanılarak üretilmiş. Dışarıdan görebildiğim kadarıyla Bulk Kapasitör olarak Çin malı FOAI marka 85 derece 2000 saat ömürlü bir elektrolitik kondansatör seçilmiş, gözüm hiç tutmadı. FSP'den taş gibi bir Japon kondansatörü beklerdim. İçerisinde solid kondansatörlerin olması iyi.. +3.3V ve +5V hatları +12V hattından dönüştürülerek veriliyor. Bu tip çıkışta güvenlik ve koruma mekanizmalarının tip ve etkinliği daha da önem kazanıyor. Kablolar ince, bir bakıma iyi, daha kolay konumlandırılabiliyor. Akım taşıma kapasitesi de herhalde yeterlidir. Cihaz neredeyse buz gibi, normal kullanımda zerre ısınma yok. Fanı çok sesli çalışıyor. Sistemimin en çok gürültü yapan bileşeni şu anda. 200W bile çekmiyorken bu gürültü varsa tam yükte herhalde elektrik süpürgesiyle yarışıyordur. Tek rahatlatıcı şey FSP markası, uzun yıllar kaliteli güç kaynağı denince ilk akla gelen firma olan FSP umarım kalitesini bozmamıştır. Bu PSU'yu torunlarıma miras bırakmak istiyorum; haydi FSP, üzme beni!
Hazır sistem şartsa Parva alın değilse @Conscious'un attığı 10400F sistemi tavsiye ederim.

Yani sonuç olarak ben parva almayı düşünüyorum şimdiye kadar yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Allah'ın izniyle kasayı alırsam yine yazarım nasıl falan diye tekrardan çok teşekkürler.
Bütçem olsaydı hazır sistem olarak ModArt PC-MA1′i alırdım.

Bu sistem çok güzel ama bu sistem zamanla çok zamlandı ve işlemcisi 3600'den 3500'e düştü. Bütçe 6.300'e kadar çıkmışken önerim bu sistemdir. Hem islemcisi 3600 grafik kartı 5600 xt, PSU aynısının 650'liği. Aradaki fiyat farkına degecegini düşünüyorum.

@HiroZamani İlk olarak ModArt PC MA-1 olan sistemin fiyatı 6200TL. Arkadaş bütçe için 5500TL′nin üstüne pek çıkmak istemiyor zaten, 7000TL′lik bir hazır sistemi hiç alamaz.
5500 veren 6300 de verir yazmış arkadaş da o yüzden böyle bir öneride bulundum. Hazır 6300 vermisken 7000 de verir belki dedim :D. Ama haklısınız bu işin sonu yok :D. Keske Parvayı almasa, fiyatını haketmiyor o sistem.

Yeni konular

Geri
Yukarı