Emachines ET1850 RAM Uyumsuzluğu

burakarar

Hectopat
Katılım
20 Aralık 2014
Mesajlar
17
fotoğraf.JPG


Anakart : Emachines et1850 (ddr3)
RAM : Resimde üstteki yeni alttaki eski RAM'im ve ikiside 2 GB'dir.
Eski RAM'e ilave olarak 2 GB 1333 hepsiburada.com'dan RAM temin ettim. Lakin bilgisayarıma taktığımda bip diye sürekli olarak ses gelmektedir. Eski RAM'i 2 slota teker teker taktığımda sistem çalışıyor. Ama yeni aldığım rami teker teker de denedim birlikte de denedim uzun bip sesi çıkyor.
Geçmiş sorunları inceledim anakart güncelle mi diyor technopat kullanıcıları ve @Recep Baltaş bios güncellemesi ile olabileceğini söylemiş. Yardımcı olursanız @Murat5038 sevinirim. Bilgisayar kaldı böyle :)
 
Son düzenleyen: Moderatör:

İbrahim Efe

Hectopat
Katılım
14 Ocak 2015
Mesajlar
6
Benim bilgisayarım da aynı bu model: İntel G41 Expres

RAM'i arttırmak istedim ama bilgim olmadığı için bir ley yapamadım. Ama şimdi bilgisayarı Windows 10'a yükselttim ufak çaplı kasmalar yaşıyorum haliyle RAM'i yükselticem yardımcı olursanız sevinirim. Bir de daha öncesinden bilgisayar hakkında araştırma yapmıştım ana karta maximum 4 GB RAM takılabileceği yazılıyordu. Diyelim ki ben bu bilgisayara aynı özellikte (2 GB +4 GB =6 GB) 4 GB RAM taktım sıkıntı yaratır mı?
 
Son düzenleyen: Moderatör:

Sadopat

Hectopat
Katılım
1 Ağustos 2016
Mesajlar
9
Et1850 Intel G41 sistemini kullanıyorum. Bende aynı RAM'ı aynı yerden aldım ve aynı hatayı yaşadım, iade ettim. 2.el Samsung 2 GB RAM taktım sorunsuz çalıştı. Hala kullanıyorum. (2 GB+2 GB=4 GB)

G41 anakartın Kingston-Hi level ile arası iyi değil.

Biraz geç cevap oldu konuyu okuyanlarda yararlansın diye yazdım.
 
Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı