Emc, Uygun Fiyatlı Yeni Bütünleşik Veri Depolama Ürünleri Ailesini Duyurdu

'SSD, Flash ve Sabit Diskler' bölümünde Recep Baltaş tarafından 19 Ocak 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.928
  Beğenileri:
  42.551
  Yer:
  İstanbul
  Yeni EMC VNX Ürün Ailesi; Benzersiz Etkinlik, Verimlilik, Basitlik, Güç ve Uygun Fiyat Sunuyor. Yeni Ürünler 3 Kat Hızlı, 3 Kat Daha Verimli ve 3 Kat Daha Basit...
  İstanbul, 19 Ocak 2011– Bilgi altyapısına yönelik çözümler konusunda dünya lideri olan EMC Corporation (NYSE: EMC), en yeni bütünleşik veri depolama sistemleri ailesi olan EMC® VNX®’i pazara sunduğunu açıkladı. Yeni veri depolama çözümleri; EMC CLARiiON ve EMC Celerra’nın sektörün öncü özellikleri ve işlevlerini, giriş seviyesinden veri merkezi sınıfı sistemlerine kadar ölçeklenebilen tek bir güçlü, bütünleşik veri depolama ailesinde biraraya getiriyor. VNXe (giriş seviyesi için) serisi çığır açacak basitliği, gelişmiş performansı, kullanılırlığı ve verimlilik özellikleri ile özellikle küçük ve orta ölçekli işletmelere, departmanlı işletmelere ve uzak ya da şubeleri olan ofislere yönelik tasarlandı.
  Gelecek nesil sanal ortamları için tasarlanan EMC® VNX™ ürün ailesi, sektörün lider veri depolama alanı ağı (SAN) EMC CLARiiON® ve ağa bağlantılı veri depolama sistemleri (NAS) EMC Celerra®’yı tek bir bütünleşik ürün olarak sunuyor. VNX ürün ailesinde iki platform yer alıyor: VNXe™ (giriş seviyesi) serisi, küçük ve orta ölçekli işletmeler için çığır açacak düzeyde basitlik sunuyor. VNX serisi ise gereksinimleri fazla olan sanal uygulama ortamları için lider düzeyde performans, etkinlik ve verimlilik ile basitlik sunuyor.
  EMC Türkiye Genel Müdürü Önder Sönmez, konu ile ilgili olarak, “Bugünkü duyuru, EMC’nin 30 senelik tarihinde orta kademe ürün ve çözümlerle ilgili gerçekleştirdiği en önemli duyuru. Bu çözümler, EMC’nin sanal ortamlar için veri depolama çözümlerini optimize etme stratejisinin en kritik ayağını oluşturuyor. VNX ürün ailesi, EMC’nin orta kademe ürün ve çözüm portföyünün gelecek ürünleri için altyapıyı hazırlıyor. Veri depolama uzmanları için, sektör lideri veri depolama sistemleri olan SAN (EMC CLARiiON) ve NAS’ın (EMC Celerra) en üstün özelliklerini tek bir yeni, güçlü platformda biraraya getirdik. Yeni platformu SSDlerden faydalanılması için sektörün en gelişmiş otomatik kademelendirme yazılımı ile güçlendirdik. BT uzmanları için EMC inanılmaz boyutta basitliği ve işletme sınıfı veri depolama çözümlerini KOBİ’lere uygun fiyatlarla sunuyor” dedi.
  VNXe serisi, uygulama düzeyinde optimize edilmiş yönetim ile tek tıkla yardım ve destek sunan dünyanın en basit bütünleşik veri depolama sistemi. Veri depolama üzerine uzmanlaşmamış bilgi teknolojileri yöneticileri için tasarlanmış olan VNXe Serisi’nin giriş seviyesinde ürünleri, 10.000 Dolar’ın altında fiyatlarla satılıyor. Yüksek derecede ölçeklenebilir VNX serisi, mevcut EMC orta kademe veri depolama sistemlerine oranla 3 kat daha basit yönetim, 3 kat daha fazla verimlilik ve 3 kat daha fazla performans sunuyor. VNX Serisi, FAST VP (Sanal Havuzlar) ve FAST Cache (Önbellek) içeren EMC FAST (Tamamen Otomatik Veri Depolama Kadelendirme) paketi ile üstün performans, kapasite optimizasyonu ve kapsamlı veri depolama yönetimi işlevleri sunarken, Yarı İletken Sürücülerin (SSD) faydalarından da yararlanıyor. Sistemler, Microsoft SQL Sunucu, Microsoft Office SharePoint Sunucu ve Microsoft Exchange Sunucu, VMware View sanal masaüstü sistemleri ve Oracle veritabanları gibi sanallaştırılmış uygulamaların kurulum ve yönetimini inanılmaz düzeyde kolaylaştırıyor.
  10.000 Dolar’ın altından başlayan satış fiyatlarıyla VNXe serisi, küçük ve orta ölçekli işletmeler için benzersiz düzeyde basitlik, etkinlik ve verimlilik sunuyor. Benzersiz özellikleri ile
  • Yüzlerce Microsoft Exchange Sunucu posta kutusu ya da 1TB VMWare veri alanını 2 dakikadan kısa bir sürede hazırlamak,
  • Gelişmiş veri azaltma teknolojileri kullanılarak veri depolama kapasitesi kullanımı otomatik olarak iki katına çıkarmak,
  • Tek bir tıkla otomatik teşhis, hizmet ve teknik destek bilgilerine erişilebilmek mümkün olabilmektedir.
  Yeni VNX serisi mevcut EMC orta kademe veri depolama sistemlerine oranla 3 kat daha kolay yönetim, 3 kat daha fazla verimlilik ve performans sunuyor. Bu sayede kullanıcılar,
  • Microsoft SQL Sunucusunu 3 kat daha hızlı çalıştırma,
  • Oracle OLTP’yi 3 kat daha hızlı çalıştırma,
  • 500 sanal masaüstü sisteminin ön yüklemesini 8 dakika içinde yapabilme,
  • Microsoft SQL sunucusu yönetimi icin ayrılan zamanı her hafta icin saatler mertebesinde azaltma,
  • EMC FAST paketi , sıkıştırma ve dosya tekilleştirme ile kapasite verimliliğini 3 kata kadar geliştirebilme
  Yetkinliğine sahip olabiliyorlar.
  Hem VNXe serisi, hem de VNX serisi, merkezi ve basit bir arayüz olan EMC Unisphere® ile yönetiliyor. VNXe sistemleri, veri depolama hakkında fazla uzmanlığı olmayan BT profesyonelleri için tasarlandı. Benzersiz sihirbaz-tabanlı kurulum ayarları ve uygulama merkezli hazırlama özelliği kullanıcıların 500 adet Exchange posta kutusu ya da 1TB’lık VMware veri kümeleri için veri depolama alanını yalnızca birkaç dakika içinde yapılandırmalarını mümkün kılıyor. Küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik Unisphere uygulama sihirbazı, VNXe’in kurulumunu, hazırlanmasını ve yönetimini kolay kılıyor ve internet üzerindeki self servis topluluğa hızlı erişimi sağlıyor.
  VNXe Serisindeki Ürünlerin Öne Çıkan Özellikleri:
  • Güçlü uygulama-tabanlı hazırlama sihirbazları sayesinde inanılmaz düzeyde basitlik sunuyor; Microsoft Exchange ve Microsoft Hyper-V’yi destekliyor.
  • Kompak 2U ve 3U ambalaj hemen hemen her yere sığıyor.
  • Dosya tabanlı (CIFS, NFS) ve blok-tabanlı (iSCSI) veri depolamaya dahili destek veriyor.
  • Tek bir arızaya dahi meyil vermeyen bir tasarıma sahip.
  • Dosya tekilleştirme, sıkıştırma gibi gelişmiş fonksiyonlar sunuyor.
  • Daha az kaynak kullanma, dosya tekilleştirme ve sıkıştırma gibi gelişmiş verimlilik özelliklerini sunuyor.
  • Kullanıcının sistem üzerinden kendi başına yardım ve destek alabilmesini sağlayan entegre altyapı sorunların çözümünü hızlandırıyor.
  • Yüksek performans için gelişmiş 6 Gbps’lık SAS ve yüksek kapasite için nearline SAS sürücü içeriyor.
  • 120 disk sürücüye kadar ölçeklenebilme özelliğine (240 TB) sahip.

  VNX Serisindeki Ürünlerin Öne Çıkan Özellikleri:
  • EMC CLARiiON ve EMC Celerra’nın sektörün öncü özellikleri ve işlevlerini, tek bir birleştirilmiş veri depolama platformunda biraraya getiriyor ve önceki nesil ürünlere oranla 3 kat daha fazla performans gösteriyor.
  • Çözüm randımanı ve bant genişliğini en üst seviyeye çıkarmak için Intel® Xeon® 5600 çok çekirdekli işlemci teknolojisiyle çalışıyor.
  • Sektörün en gelişmiş ve ileri düzeydeki otomatik veri depolama kademelendirme özelliğini (FAST VP) sunuyor.
  • FAST VP ile hem otomatik dosya hem de blok alt-LUN kademelendirme, FAST Cache ile de güçlü, genişletilebilir sistem önbellek özelliği sunan tek veri depolama çözümü.
  • 6Gbps SAS, Nearline SAS ve SSD sürücü çeşitlerini destekliyor.
  • Sistem başına 2 PB’a kadar veri ölçekleyebiliyor (1000 sürücü).
  • FC, iSCSI, FCoE, NFS, CIFS, SOAP, REST gibi çoklu protokol ve veri çeşitlerini destekliyor.
  • Entegre veri koruma, güvenlik ve uyumluluk özellikleri içeriyor.


  IDC’nin her çeyrek dünya çapında gerçekleştirdiği Harici Veri Depolama Sistemleri araştırmasının sonuçlarının yer aldığı Aralık 2010 tarihli rapora göre, 2010 senesinin üçüncü çeyreğinde EMC, dünya çapında harici veri depolama sistemleri alanında yüzde 26nın üzerinde pazar payıyla bir numara. VNX ürün ailesi EMC’nin orta kademe veri depolama sistemlerinin geleceği. Bu yeni aile EMC’nin Pazar liderliğini pekiştirecek. VNX ailesi, rekor düzeyde performansı sağlayan Intel® çok çekirdekli işlemci teknolojisi ile sanal uygulamalar için tamamen optimize edildi. Ürün ailesinde basit ve ekonomik yönetim ve veri koruma için yeni kapsamlı yazılım paketleri de yer alıyor.
   

Sayfayı Paylaş