Emin olamama takıntısı nasıl geçer?

Arkadaşlar, bir şeyden emin olamıyorum. Zamanımın çoğu bir şeyisürekli kontrol etmekle geçiyor. Kafayı yiyeceğim, mesela PC de hassasiyet ayarını CS:GO'da falan sürekli kontrol ediyorum mesela. Görüntü ayarı mesela telefonun sesini sürekli ve telefonumun arkada çalışan şeyleri üst paneldeki açık şeyleri sürekli kontrol ediyorum. Çok büyük takıntı oldu. Kurtulamıyorum.

Ahmet Burak

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Mersin, Turkey
Bir psikoloğa görünebilirsiniz. Bu davranışınızın ne zaman ortaya çıktığını, herhangi bir olaydan sonra mı ortaya çıktığını bilmek ve kaynağını bulmak gerekiyor. Büyük bir ihtimalle çocukluğunuzu yaşadığınız ortamda ihmalkar davranışlara maruz kalmış olabilirsiniz. Freud huylarımızı hayatımızın ilk 6 yılına bağlıyor. Eminim bir psikolog size çok daha iyi yardımcı olacaktır.

Gucccuk gurbaaaa

Centipat
Arkadaşlar, bir şeyden emin olamıyorum. Zamanımın çoğu bir şeyisürekli kontrol etmekle geçiyor. Kafayı yiyeceğim, mesela PC de hassasiyet ayarını CS:GO'da falan sürekli kontrol ediyorum mesela. Görüntü ayarı mesela telefonun sesini sürekli ve telefonumun arkada çalışan şeyleri üst paneldeki açık şeyleri sürekli kontrol ediyorum. Çok büyük takıntı oldu. Kurtulamıyorum.

Aynı şey bende de var videonun süresini telefonun şarjını saçlarımı yüz şeklimi şakaklarımı boyumu kilomu vücudumu ve bir sürü şeyi sürekli kontrol ediyorum ufak şeyleri kafaya çok takıyorum.

90mhVincent

Decipat
Diğer şeyler için bir şey diyemem fakat CSGO için, öldüğünüz zaman kendinize bir bahane arıyor olabilirsiniz. O ayarları kontrol edip, kendinizi tatmin etmeye çalışıyor olabilirsiniz sinirlenip. "Öldüm, bunun sebebi şu ayarları yapmamış olmam mı ya?" gibisinden. Bunların dışında OKB'siniz çok yüksek ihtimal. Hayatınızı etkileyen bir durumsa, psikoloğa görünün.

kebab man

Kilopat
Makaleler
2
Rahatsızlığın adı obsesif kompulsif bozukluk. Psikiyatri servisinden randevu alın en kısa sürede. Doktorun vereceği ilaca bağlı olarak 6-12 ayda bu davranışların hiç biri kalmayacak.

Canelo Alvarez

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Meksika
Rahatsızlığın adı obsesif kompulsif bozukluk. Psikiyatri servisinden randevu alın en kısa sürede. Doktorun vereceği ilaca bağlı olarak 6-12 ayda bu davranışların hiç biri kalmayacak.
Bilemezsiniz, ben otistiğim ama az da olsa benzeri bende de var. Hemen teşhis koymanız doğru değil.

Yukarı