Eminem - Rap God

emin.basbay

Hectopat
Merhaba beyler. Geldik yine bir yeni efsaneye. Öncelikle kendi görüşümü belirteyim ki şarkı hayatımda dinlediğim en iyi rap şarkısı. Zaten Eminem'i anlatmaya pek gerek yok. Şunu düşünüyorum ki sanki bu adam yıllarca içinde birşeyler biriktirmiş ve hepsini ''Rap God''da toplamış gibi. Dinledikçe bıkmıyorum;bıkmadıkça dinliyorum,dinliyorum,dinliyorum. Resmen bağımlı oldum diyebilirim. Yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada şarkıyı dinlemeyenler veya yeniden dilemek isteyenler;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

''Yok ben buna inanmam, bu adam bu şarkıyı canlı hayatta söyleyemez'' derseniz bu da sizi tatmin edecektir;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Düşüncelerinizi,yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
OxpLnxM.jpg

Merhaba beyler. Geldik yine bir yeni efsaneye. Öncelikle kendi görüşümü belirteyim ki şarkı hayatımda dinlediğim en iyi rap şarkısı. Zaten Eminem'i anlatmaya pek gerek yok. Şunu düşünüyorum ki sanki bu adam yıllarca içinde birşeyler biriktirmiş ve hepsini ''Rap God''da toplamış gibi. Dinledikçe bıkmıyorum;bıkmadıkça dinliyorum,dinliyorum,dinliyorum. Resmen bağımlı oldum diyebilirim. Yorumlarınızı bekliyorum. Bu arada şarkıyı dinlemeyenler veya yeniden dilemek isteyenler;

Eminem - Rap God (Explicit) - YouTube

''Yok ben buna inanmam,bu adam bu şarkıyı canlı hayatta söyleyemez'' derseniz bu da sizi tatmin edecektir;

Eminem - "Rap God" (YouTube Music Awards) - YouTube

Düşüncelerinizi,yorumlarınızı bekliyorum.

Kardeşim şarkının sözlerini anlayabilseydin müziği kapardın. Şarkıda mana yok. Türkçe rape bak derim. Eminem' in çok daha güzel şarkıları var. Mana olarak. Dersen ben rap müzikten anlamam. Kulak dolgunluğu için. O senin sıkıntın.

Rap God sözleri belli bir mana ifade etmeyen bir şarkı kanımca. Sana B.I.G gibi 2Pac gibi Ice Cube gibi isimerin şarkılarını dinleyip ondan sonra en iyi şarkı olup olmadığına karar vermeni önereceğim.

Türkçeye çevirince anlamını kaybediyor.

Anlamını kaybediyor demişsin de zaten flex rapte anlam pek aranmaz. Ayrıca bence gayet anlamlı. Tarafsızca sözleri okursan neler anlattığını,kimlere neler söyleğini anlarsın.

- - - Güncellendi - - -

Rap God sözleri belli bir mana ifade etmeyen bir şarkı kanımca. Sana B.I.G gibi 2Pac gibi Ice Cube gibi isimerin şarkılarını dinleyip ondan sonra en iyi şarkı olup olmadığına karar vermeni önereceğim.

Ben konuya flex perspektifinden bakmanızı öneriyorum. Daha önce de belirttiğim gibi flex şarkıda anlam aranmaz ve ayrıca önceden de belirttiğim gibi şarkı gayet anlamlı. Göndermeler sağlam. Diğer rapçilere saygıyı da esirgememiş Eminem. 2Pac de dinledim ama ne bileyim ben Eminem şarkılarıyla büyüdüm. Bana çok samimi geliyor adam. Her yönüyle çok seviyorum. En azından yeterince cesur. Lafını esirgemiyor.

Rap sevmem dinleyene saygı göstermem çünkü zenci müziği.

Edit: Şaka şaka :) Avatarımdan ne dediğimi anlayabilirsiniz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı