Emlakçı, satıcı ve sözleşme konusu

FranKK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamın aleyküm.

180 bin TL'ye 21-25 yaşlarında bir daire alıyoruz. Evi emlakçı aracılığı ile bulduk. Babam ve bina sahibi arasında emlakçı bir sözleşme imzalamışlar ben işteydim haberim yok. Emlakçı bizim tarafımıza 3.000 TL satıcı tarafına 3.000 TL toplamda 6.000 TL komisyon kesmiş, önden babamda 1.000 TL kapora niyetine para vermiş. Yani bizim 2.000 TL daha ödememiz var sözleşmeye göre emlakçıya. Evin sahibide bina kızımın üzerine, sende binayı hanımının üzerine al binayı demiş, sözleşmede bizim isimlerimiz var ama tapuda alan ve veren farklı olur sözleşmesinin bir hükmü kalmaz emlakçıyı da hiç sevmemiştim para yemesin bizden demiş. Umarım anlatabilmişimdir, binayı satan sahibi biz kendi aramızda tapu için randevumuzu alalım kendimiz halledelim emlakçıyı karıştırmayalım hiç diyor, ancak emlakçının sözleşmesinin hükmü var mı, durum nedir hiç bilmiyorum. Yani kalan 2.000 TL'yi biz, 3.000 TL'sini diğer satan vermese ne yapabilir emlakçı hukuki olarak. Sözleşmedeki isimler ile tapuda isimler farklı, soyisimler aynı oluyor.

Bir de bu evi annemin üzerine alsam şimdi, ileride mesela 5 sene sonra kendi üzerime almak istesem çok masrafı oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı