Emniyet kemeri takılı değil ise airbag açar mı?

Pitbull

Kilopat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Emniyet kemer tokası arızalı olan bir araç kaza anında airbag açar mı? Kemer sürücüyü tutar mı? Kemer takılı ancak bir yerde temassızlık olduğundan kemer takılı değilmiş gibi ikaz ışığı yanıyor ve uyarı sesi çıkarıyor.

Oğuzhan Necip Şahin

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
6
Yer
Bursa, Türkiye
Bu her araba için geçerli bir durum değil. Yüksek şiddetli kazalarda çoğu araç hava yastığı sisteminde herhangi bir arıza yoksa hava yastığı açar. Ancak her kazada hava yastığı açılmayabilir. Böyle bir durumda arıza olduğu da düşünülebilir ancak bu arıza olup olmaması ile alakalı değil, yapılan kazanın şiddeti ve açısı ile alakalı bir durum.

Arabam ve Ben

Femtopat
Muhtemelen açılacaktır fakat kemer tutar mı bilmiyorum en kısa zamanda tamir ettirin ihmal edilecek bir konu değil, yakın zamanda bu konu ile ilgili birkaç önemli başlığı paylaşmıştım ilginizi çeker ise izleyebilirsiniz.

bitwise

Kilopat
Sosyal Tayfı
Makaleler
1
Acar ama airbag acmayacak kazada kalici sakatliklar olusabilir, ozellikle bel-bacak bolgesinde.
Ertelenecek bir sey degil, yaptirin, can bu.

KS
KS
Pitbull

Pitbull

Kilopat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Yetkili servis kemer tokasının çok uzun sürede geleceğini söyledi. Yurt dışından geliyormuş. Tamiri yok değişim yapılacakmış. Pek sipariş verme havasındada değiller.

Yukarı