Empire Total War Başka Ülkelerle Nasıl Ticaret Yapılır?

alperen2406

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Osmanlıda oynuyorum. Mısırda, Antalyada, Filistinde ve Kıbrısta bu 4 liman birbirine bağlı ama ben yabancı ülkelerle ticaret yapmak istiyorum bunun bir yolu var mı ? Ticaret anlaşmasını biliyorum. Ayrıca o yeşil çizgiler neden 4 liman arasında doğru çizilmiş?

Dosya Ekleri

• 2015-08-22_00001.jpg
    2015-08-22_00001.jpg
    467,6 KB · Görüntüleme: 764
Son düzenleyen: Moderatör:
Ticaret anlaşması için diğer ülkelerle aranın iyi olması lazım. Ne kadar çok liman olursa o kadar çok yeşil yol çizilir. Sonuçta kendi toprakların arasında da mal alışverişi oluyor. Malesef ticaret antlaşmasından başka bi yol yok. Kabul ettirmek için de hediye gönderebilir ya da para teklif edebilirsin.

Ticaret anlaşması yap ve tücaret güzergahlarını deniz kuvvetlerinle koru, bunu iyi yaparsan çok fazla para kazandırıyor.

Aynen ha, Osmanlı seçecekseniz Maratha'nın güçsüz olması için elinizden geleni yapın :D

Diğer ülkelerde ticaret anlaşması için boşuna para vermeyin. Siz kendi limanlarınızı korusanız bile onun limanı kuşatma altında olunca size de para gelmiyor. Boşu boşuna para vermiş olursunuz. Güçlü bir donanma şart, donanmanız olmazsa, kendi limanlarınız arasında bile deniz ticareti olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı