Emülatör'de oyunlar neden kasıyor?

NaxoziwuS

Centipat
Daha fazla  
RAM
16GB 3200 MHz CL16
SSD veya HDD modeli
Kioxia
Ekran kartı
RTX 2060
Anakart
B450m-K
İşlemci
Ryzen 5 3600
Öncelikle iyi sisteme sahibim.
RTX 2060 - Ryzen 5 3600 - 16 GB RAM vsvs.
Bilgisayarımın sanallaştırması vs. açık.
Her türlü ayarı yapıyorum. Bir farklılık olmuyor.
Oyunlarda takılmalar, kasmalar, FPS sıkıntıları bir türlü geçmiyor.
Oyun oynanılmaz seviyede demiyorum, ama normalde her oyunu (Warzone, GTA 5, RDR2, cybherpunk vs.) Sıkıntısız oynuyorum.
Ama emülatör ile oyun oynarken hem sapır saçma kasma vs. problemleri yaşıyorum hem de bilgisayar ısınmıyor bile ona rağmen öyle kasıyor.

Bunun sebebi nedir? Emülatörde öyle demeyin abi millet emülatörden oyun oynarken yayın açıyor. 120FPS Full sıkıntısız oyun oynuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim senden kötü ve Memuplay'de rahatlıkla Clash Royale oynayabiliyorum. Sanallaştırma PC aç-kapa yaptığında kapanabiliyor ona dikkat ettin mi? Hyper işlemleri açık mı? Performans ayarlarından bilgisayarın yettiği kadar güç veriyor musun? Grafik sürücün güncel mi?

Sistemim senden kötü ve Memuplay'de rahatlıkla Clash Royale oynayabiliyorum. Sanallaştırma PC aç-kapa yaptığında kapanabiliyor ona dikkat ettin mi? Hyper işlemleri açık mı? Performans ayarlarından bilgisayarın yettiği kadar güç veriyor musun? Grafik sürücün güncel mi?
Hocam sanallaştırma açık, performans ayarlarım dediğiniz gibi, grafik sürücüm en güncel halinde ama hyper işlemleri dediğiniz ne bilmiyorum.

Hocam sanallaştırma açık, performans ayarlarım dediğiniz gibi, grafik sürücüm en güncel halinde ama hyper işlemleri dediğiniz ne bilmiyorum.
Hyper Threading olabilir dediği.

Memu Player öneririm.
Emülatör ayarlarında Ram ve CPU takviyesi yaptın.
CPU ne kadar seçebiliyorsan seç ve Ram'de 4096 MB.
120 FPS veya 60 FPS modunu aç.
GPU Api'sini OpenGL seç.

Geri
Yukarı