En az kaynak kullanan antivirüs hangisidir?

@Samotne Ciasteczka Defender kaynak tüketimi baya yüksek. Resimdeki işlem Defender ait. Ben de tarama amaçlı açık olduğundan bu kadar tüketiyor. Varsayılan olarak 65.000 MB başlayıp tarama vb. zamanla bu şişerek 220.000 MB falan çıkıyordu. Ayrıca bellek temizleme işlemini de kendi başına yapamıyor. Tabii gelişmiş de olabilir. Uzun süredir kullanmıyorum ama Defender sisteme en çok sömüren etkenlerden biriydi.

Screenshot_4.png

Ayrıca bildirim simgesini tamamen kapatabilirsiniz.

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

@Samotne Ciasteczka Defender kaynak tüketimi bayağı yüksek. Şu resimdeki işlem Defender ait. Ben de tarama amaçlı açık olduğundan bu kadar tüketiyor. Varsayılan olarak 65.000 MB başlayıp tarama vb. zamanla bu şişerek 220.000 MB falan çıkıyordu. Ayrıca bellek temizleme işlemini de kendi başına yapamıyor.

Eki Görüntüle 938495

Ayrıca bildirim simgesini tamamen kapatabilirsiniz.

Tam taramayı açın 400 MB civarı RAM kullandığını görürsünüz :).

Eki Görüntüle 938480
Çok fazla performansı etkilediği için mi? Ek olarak Defender ile alıp veremediğiniz nedir? Kapatmanıza gerek yok, kapatmanız da çok zor zaten.

Çok korsan sitelerde gezmeyen bir bilinçli kullanıcı iseniz, Defender yeterli. Linç yiyeceğim, ama olay bu.
Eki Görüntüle 938486

1616588400766.png

Alıp veremediğim 80'in altında değer alamamam ve haliyle performansı etkilemesi ayrıca korsan siteler ile işim olmuyor bu yüzden gerek de duymuyorum olmasına teşekkürler.

İlginç, ben tarama yapmadığım halde 80'nin altında görmedim hiçbir zaman.
Norton 360 standart ya da Kaspersky ıs. İkisini de kullandım birbirlerine yakın kaynak tüketiyorlar.
Şu sıralar Kaspersky ıs kullanıyorum. Tarayıcı uzantısına gerek kalmadan koruma sağlıyor. Norton 360 kullanırken bu konuya pek göz atmadım. Ama tarayıcı uzantısı çok kaynak tüketiyordu. Uzantıyı devre dışı bırakıp koruyup korumadığını test edebilirsin. Deneme sürümü olması lazım yükleyip bir bak.

Deneyeceğim teşekkürler.
Bilgisayarına ne kurduğundan eminsen av ihtiyacın yok aslında.
Comodo kullanabilirsin eğer istiyorsan.

Evet Defender'ı kapatamadığım için mecbur performansı Defender kadar etkilemeyecek av arıyorum ben de.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı