En az RAM harcayan işletim sistemi hangisidir?

Windows 7 bu sistemde kullanılabilir fakat güvensiz, güncelleme almadığı için virüsler için mükemmel bir yaşam alanı haline geliyor. Linux Mint Xfce aktif güncellenen bir dağıtımdır ve kullanımı kolaydır.

Windows'un güvenlik duvarlarını anti virüsler ile kapıştırırsak.

Avast bile yener.

Eskiden Avast Free antivirus ile tarama yaptım virüs buldu ve Kaspersky'da virüs buldu.

Ama virüslü dosyayı Windows'a yüklerken güvenilir değil diye uyarmadı bile yani normalde en azından güvenli değil diye uyarı vermesi gerekiyor.

Yani zaten Windows 10 da öyle zaten en yeni Windows 10 sürümü bile virüs bulmayı becermiyor.

Windows 7 indirilebilir. Tabii ki Linux da indirilebilir ama Linux bazı oyunları çalıştırmaya biliyor.

Son düzenleme:
Windows'un güvenlik duvarlarını anti virüsler ile kapıştırırsak.

Avast bile yener.

Eskiden Avast Free antivirus ile tarama yaptım virüs buldu. Kaspersky'da virüs buldu.

Ama Windows'a yüklerken güvenilir değil bile demedi. (Windows 10'un yeni çıktığı dönemlerde yani 2016 da falan)

Imm şey... A1 Türkçe ile konuşmuşsunuz dediğinizi anlamadım, Linux'ta güvende kalmak için anti virüse ihtiyacınız yok. Güvenilir yerden paket yüklerseniz virüs yeme ihtimaliniz 0'a yakın.
Size tavsiyem Türkçe derslerinde uyumamanız.

Imm şey... A1 Türkçe ile konuşmuşsunuz dediğinizi anlamadım, Linux'ta güvende kalmak için anti virüse ihtiyacınız yok. Güvenilir yerden paket yüklerseniz virüs yeme ihtimaliniz 0'a yakın.
Size tavsiyem Türkçe derslerinde uyumamanız.
Klavyede Hızlı yazmaya çalışınca böyle oluyor 😁😁

Ubuntu hiç de hafif bir dağıtım değil.

Masaüstü seçimi önemli.
Büyük dağıtımların masaüstü çeşitliliği fazladır. Ubuntu'nun LXDE masaüstü Lubuntu adıyla dağıtılıyor; Xfce masaüstü Xubuntu adı ile dağıtılıyor. Lubuntu seçilebilir mesela. Daha hafif masaüstleri de var. JVM, IceVM, i3, Openbox gibi...

Ubuntu tabanlı Bodhi Linux öneririm ben de. Moksha masaüstü çok hafif. Şuradan ekran görüntülerine bakılabilir: Moksha Desktop - Bodhi Linux

Masaüstü seçimi önemli.
Büyük dağıtımnların masaüstü çeşitliliği fazladır. Ubuntu'nun LXDE masaüstü Lubuntu adıyla dağıtılıyor; Xfce masaüstü Xubuntu adı ile dağıtılıyor mesela. Lubuntu seçilebilir mesela. Daha hafif masaüstleri de var. Jvm, ıcevm, i3, Openbox gibi...

Ubuntu tabanlı Bodhi Linux öneririm ben de. Moksha masaüstü çok hafif. Şuradan ekran görüntülerine bakılabilir: Moksha Desktop - Bodhi Linux

Ubuntu'ya ağır dedim yoksa Ubuntu tabanlılar tabii ki de hafif olabilir ki zaten konu sahibine Ubuntu tabanlı Linux Mint Xfce önerdim.

CS:GO indireceğimde 2 GB RAM'da açılıyor CS:GO ayarlar yaptıktan sonra hangisini öenrirsin oyun için oyun performansı için?

Hemen hemen hepsi aynı performansı veriyor oyunlarda, çok bir fark olmaz. Sen beni dinle ve Linux Mint Xfce kur, pişman olmayacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı