En az RAM ve işlemci kullanan tarayıcı nedir?

Nicksizfury

Centipat
Makaleler
8
Yer
Dark Souls oynuyor
Sistemim 3 GB RAM, Core 2 Duo E8500 ve R7 240 var. Opera GX denedim fakat sistem öyle bir kasmaya başladı ki. Bu sisteme hangi tarayıcı olur hızlı ve daha düşük gereksinim isteyen?

Opera GX tavsiye ederim. Tarayıcıda her şeyi ayarlayabiliyorsunuz. Pcnizden kullanacağı RAM miktarını bile ayarlayabiliyorsunuz. Kendimde kullanıyorum tavsiye ederim.

kayrakiraz43_

Femtopat
Opera GX öneririm Google Chrome'dan başka alışamam diyordum fakat alıştım. RAM ile işlemcinin % olarak ne kadar kullanabileceğini ve yeni gelen Update ile internet hızının % olarak ne kadar kullanabileceğini belirleyebiliyorsun.
Reklam değildir.

LazMapper

Centipat
Makaleler
5
Yer
C:\Windows\System32\hal.dll
Firefox ya da Opera GX.

@Penaldo neden üzgün ifadesi bıraktığınızı açıklayabilir misiniz?
Şimdi farkediyorum Opera GX kullandığını ve kastığını açıklamış o zaman önerim Firefox'dur

KS
PcAnlamaz

PcAnlamaz

Nanopat
Makaleler
1
Opera GX en dusukde internetimden tam verim alamadim 800kb/s indirme Max en düşüğe alınca 250'ye ulaşdı. Indirme için işlemciyi tam kullansın deyince birden sistem kasmaya donmaya başlıyor.

Comodo iyiydi aslında siteleri taramasından dolayı girmem uzun sürüyordu. 2Sn'de girdiğim siteye 4Sn'de girmeye başladım bu da beni sıkmaya başladı.
Opera GX önerenler sistemde boşta 2 GB RAM. Bir YouTube bir sosyal açınca işlemci %55-70 RAM'de 472MB yemişti.

Son düzenleme:

Darktower

Gigapat
Makaleler
13
Herkes kendi kullandığı tarayıcıyı önermiş. Bari ben de öyle öneriyim dermişim. Hayır, güncel yaptığım testlere göre arayüzü akıcı ve en düşük, istikrarlı bellek kullanan tarayıcı Edge diyebilirim.
Bağlantıda önerdiğim ayarlar ve Ublock origin, enhanced-h264ify uzantılarını da eklemenizi öneririm.

Alawar

Megapat
Firefox ve çatallamaları genel olarak daha yüksek bir bellek tüketimine sahip. Hafif bir tarayıcı bakıyorsanız önerebileceğimin en iyisi Iridium.

KS
PcAnlamaz

PcAnlamaz

Nanopat
Makaleler
1
Herkes kendi kullandığı tarayıcıyı önermiş. Bari ben de öyle öneriyim dermişim. Hayır, güncel yaptığım testlere göre arayüzü akıcı ve en düşük, istikrarlı bellek kullanan tarayıcı Edge diyebilirim.
Bağlantıda önerdiğim ayarlar ve Ublock origin, enhanced-h264ify uzantılarını da eklemenizi öneririm.
Aslında bi bakıma doğru sabah edge ile kıyasladım. %7 CPU 200MB'a yakında ram kullanmıştı.

Yukarı