En Az Yakan Araba Hangisi?

Makaleler
2
Daha fazla  
Tüm zamanların en az yakan arabası hangi arabadır? Yılı, markası, türü ya da modeli önemli değil. İki öneri istiyorum. Biri 30.000-40.000TL altında, birinin de fiyatı önemsiz. Almayacağım ancak fikir edinmek için sormak istiyorum.

Peugeout 208 1.6 otomatik dizel 100 beygir ve Opel Corsa 1.3 dizel yakit tasarrufu icin ozel olarak tasarlanmış. Kilometre basina 20 kurus yakiyorlar ortalama. Şahsen bende fluence 1.6 dizel var 33kurus yakiyor ortalama bunlari gorunce camaro gibi geldi araba :D

kaynak : En Az Yakanlar - Arabam Kaç Yakar | Yakıt Tüketim Ansiklopedisi

Tüm zamanların en az yakan arabası hangi arabadır? Yılı, markası, türü ya da modeli önemli değil. İki öneri istiyorum. Biri 30.000-40.000TL altında, birinin de fiyatı önemsiz. Almayacağım ancak fikir edinmek için sormak istiyorum.
Ne kadar az yakarsa yaksın benzin ve gaz her geçen gün pahalanıyor. Aslında arabalar çok yakmıyor benzin ve gaz çok pahalı.

Ne kadar az yakarsa yaksın benzin ve gaz her geçen gün pahalanıyor. Aslında arabalar çok yakmıyor benzin ve gaz çok pahalı.
Benzinin fiyati spesifik bir arac icin artmayip hepsine yansidigi icin, totalde en az yakan araba profili değişmiyor. Yine aynı yani az yakan sadece daha fazla para verilerek daha az yakıyor doğal olarak.

Şu km de kuruş hesabını yapmanın saçmalığı beni bitiriyor.

Ortalama 100 km ' de X litre yakıyor şeklinde tanımlasanıza, biz anlik fiyattan hesaplariz km de kac yaktigini. Turk hastaligi bu sanirim.

C4 1.6 dizel (manuel) var bende, 5lt sehir ici ; 3.5 sehir disi yakiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı