En çok boy uzatan sporlar nelerdir?

Therdem

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Yaşım 14, 6 ay sonra 15 olacağım ve boyum 175 ama sokak basketbolu oynadığım için biraz daha olmasını istiyorum ve bu konuyu oynadığım uzun abilere sordum. Bana verdikleri cevaplar basketbol boy uzatmaz, boy uzamasını tetikler. Uzamak istiyorsan yüz veya bolca ip atla dediler. Sizce doğru mu? Bu konuyu kesinlikle yok işte şu yaşımda ne zaman bu kadar boyum olur gibi sormuyordum. Sadece sizlere de bir danışayım dedim. Herkese iyi günler dilerim.

Öncelikle merhabalar. Yaşım 14, 6 ay sonra 15 olacağım ve boyum 175 ama sokak basketbolu oynadığım için biraz daha olmasını istiyorum ve bu konuyu oynadığım uzun abilere sordum. Bana verdikleri cevaplar basketbol boy uzatmaz, boy uzamasını tetikler. Uzamak istiyorsan yüz veya bolca ip atla dediler. Sizce doğru mu? Bu konuyu kesinlikle yok işte şu yaşımda ne zaman bu kadar boyum olur gibi sormuyordum. Sadece sizlere de bir danışayım dedim. Herkese iyi günler dilerim.
En iyi uzama voleybol ile olur. Sporlar uzama esneme niteliklerini tetikler. Bana sorarsan fazla üstüne düşme. Kalsiyum ve magnezyum almaya bak. Bir de o yaşa göre ideal. 190 ve üstü hoş olmuyor boyda.

Spordan kastımız günlük veya günlük olmayan egzersiz ve vücut/zihni zinde tutma. Eniyileştirme. Bunlar boyu uzatabilir fakat genel faktör genlerinizdir. Yani bu bir checklist gibi. Genlerinizin boyunuza etkisi var ise yapılan bu egzersiz ve zinde kalmayla birlikte 2 katına çıkar.

Pek etki etmeyecektir spor kalsiyum almayı ve dedikleri gibi ip atlamayı deneyebilirsin bu arada annen ve babanın boyunu öğrenebilir miyim?

Geri
Yukarı