En çok cevap bekleyen konulara cevap veren moderatör olsun

Keduket

Decipat
Makaleler
1
Böyle bir fikrim var sizce nasıl? Çünkü herkes bir konuyu cevap verebilir ancak önemli olan cevap beklenen konuya cevap vermek bence. Sizin de Technopat sosyal ile daha iyi hale getirebilecek düşüncelerinizi buraya yazmanızı bekliyorum.
@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktan alakasız ama ayrı bir konu açmak istemediğim için sormak istedim. Moderatör neden cümle içinde imla kuralları dışında bilerek eklenmiş bir kelimeyi silip de cümlenin anlamını ve ifade etmek istediğini bozuyor anlayan var mı, ya da bununla karşılaşmış olan? Bunun neden olduğunu anlamadım açıkçası. Kelime silme gibi bir gereklilikleri, zorunlulukları var mı? Argo bir kelime ve cümle bile değilken yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıktan alakasız ama ayrı bir konu açmak istemediğim için sormak istedim. Moderatör neden cümle içinde imla kuralları dışında bilerek eklenmiş bir kelimeyi silipte cümlenin anlamını ve ifade etmek istediğini bozuyor anlayan var mı, ya da bununla karşılaşmış olan? Bunun neden olduğunu anlamadım açıkçası. Kelime silme gibi bir gereklilikleri, zorunlulukları var mı? Argo bir kelime ve cümle bile değilken yani.

Ben de bilmiyorum hocam. Benim de 3 tane konum onaylanmamıştı ardı ardına. En rahatsız edici olayda, konun onaylanmadıktan sonra forumda gezinirken karşına "ilk buluşmada kolumu kızın omzuna atayım mı", "kız bana bakıyor", "erkek adama kırmızı kılıf gider mi" gibi konuların çıkması. Aslında bütün bu tarz saçma konuların ortak yanı, çoğu zaman yüksek görüntülemeye ve mesaj sayısına sahip olmaları. Genelde bu şekilde oluyor yani. Bu konular nasıl onaylanıyor demiyorum artık, neden onaylandıklarını biliyorum zaten.

"İlk buluşmada kolumu kızın omzuna atayım mı" "kız bana bakıyor" "erkek adama kırmızı kılıf gider mi" gibi konuların çıkması. Aslında bütün bu tarz saçma konuların ortak yanı, çoğu zaman yüksek görüntülemeye ve mesaj sayısına sahip olmaları, genelde bu şekilde oluyor yani. Bu konular nasıl onaylanıyor demiyorum artık, neden onaylandıklarını biliyorum zaten.

Çok haklısınız, bir sürü gerekli konu onaylanmazken veya geç onaylanırken bu konular neden onaylanıyor?
Mesela bu benim bugün açtığım konu.

1624249880469.png

Çok haklısınız, bir sürü gerekli konu onaylanmazken veya geç onaylanırken bu konular neden onaylanıyor?
Mesela bu benim bugün açtığım konu.

Eki Görüntüle 1076735

Günün bu saatinde moderatörlerin hepsinin aktif olması mı gerekiyor? Farkında mısınız bilmem ama hepsi de bizler gibi birer insan ve insanın uykuya ihtiyacı vardır. Genel anlamda gözlemlerime göre 9-10 arası bolca konu onaylanıyor zaten. Bu saatlerde açmak yerine daha erken saatlerde açmanız pek bir şey ifade etmez gibi.

Bu konular nasıl onaylanıyor demiyorum artık, neden onaylandıklarını biliyorum zaten.

Nedenmiş peki? Merak etmedim değil :)

Günün bu saatinde moderatörlerin hepsinin aktif olması mı gerekiyor? Farkında mısınız bilmem ama hepsi de bizler gibi birer insan ve insanın uykuya ihtiyacı vardır. Genel anlamda gözlemlerime göre 9-10 arası bolca konu onaylanıyor zaten. Bu saatlerde açmak yerine daha erken saatlerde açmanız pek bir şey ifade etmez gibi.

Nedenmiş peki? Merak etmedim değil :)
Forumda insanlar daha fazla zaman geçiriyor bu şekilde.

Forumda insanlar daha fazla zaman geçiriyor bu şekilde.

Konuları silinen üyeler de bu defa "Konum neden silindi?" tarzı başlıklarla yeni konu açıyorlar. Moderasyon ekibi, kanımca o tarz konuları açmaktan zaten haz almıyordur zira genel anlamda yazım yanlışıyla dolu oluyor o tarz konular. Bir insan neden bile bile kendi ayağına sıksın ki? Lütfen bir şey yazmadan önce olaydaki her iki tarafı da düşünün :)

O saatte konunun açılmasını beklerken ana sayfada çevrimiçi moderatörler kısmında Lord Raiden vardı. 5-6 dakika sonra gitti ama konu açılmadı. Sonra da ben gittim.

Geri
Yukarı