En etkili kilo verdiren diyet hangisidir?

Sadece diyet yaparak 2 ay içinde ortalama ne kadar kilo verilebilir? Daha önce yaptığınız için soruyorum.

Boş ver hocam raporla geç.

Boş ver hocam raporla geç.
Hocam öncelikle sadece diyet yapmanızı önermem. Spor ve diyet yapmanızı öneririm. Çünkü sadece diyet yaparsanız verdiğiniz kilo çoğunlukla kas yapınızdan olacaktır ve sarkma dediğimiz vücudu çok kötü gösteren deri sorunları olacaktır. Ayrıca ideal olarak ortama ne kadar kilo verebilirim derseniz o sizin kilonuza göre değişir.

Son düzenleme:
Yağlı yiyeceklerden kaçın ve kardiyo yap kesin çözüm tığ gibi olursun.

Hocam ayrıca 1 şey daha söylemek istiyorum sadece kardiyo yapılmasına karşıyım çok kilolu bir kişi ise. Tabi ki bu benim düşüncem. Kardiyo ve ağırlık antrenmanı birlikte yapılması gerekir ki kas yapınız artarken yağ oranınız azalsın. Tek başına kardiyo yaparsanız deri sarkmaları olur ve yağ ve kas kütlesi de erir. Kas kütlesinin erimesini istemeyiz. Biz sadece yağlardan kurtulmak istiyoruz.

Öncelikle karşındaki insana saygılı olmayı öğrenmelisiniz. Tavsiye veya yorum yapacaksanız saygılı bir biçimde yapmalısınız ki diğer insanlarda size saygı duysun. Ayrıca bilimsel olarak aç kalmak ile kilo veremezsiniz. Aç kalarak kilo vermeniz durur çünkü vücudumuza ihtiyacından daha az kalori almak kilo verme sürecini çok yavaşlatır. Vücudumuz çalışmak için enerji harcamak zorundadır. Enerjiyi ise yiyeceklerden alırız. Az veya sizin dediğiniz gibi aç kalırsa kişi. Vücut gerekli enerjiyi bulamadığı için alınan besinleri yakmak yerine enerji ihtiyacını karşılamak için depolar.
Yalnız ben dalga geçmedim. Ciddiyim. Siz sanıyorsunuz ki hiç karnımız acıkmasın açlık hissetmeyelim ama kilo verip şakira gibi olalım. Öyle bi dünya yok dostum. En iyi kilo verme şekli tabiki ölümlük aç kalma değil. Aç hissetme sürelerinde hayatını idame ettirmek. Sonrası zaten deli gibi yağ yakımı olacaktır. Sen mikrolarını yemeye devam ettiğin sürece ve su içtiğin sürece bir insan açlıkla 60 gün yaşayabilir. (obezlerde bu süre artar) Araştırmanı ve makaleleri okumanı öneririm. Ben kimseye kötü niyetli bişey söylemedim. En basit ve en etkili yolu söyledim. Bilimsel olarak aç kalmak ile kilo veremezsiniz kısmına Allah seni de güldürsün çok güldüm. Bilimi siz yazmışsınız sanırım. E dostum. Madem aç kalmayacağız bu vücut nasıl yakacak bu yağları sende bi tezat var.

Yalnız ben dalga geçmedim. Ciddiyim. Siz sanıyorsunuz ki hiç karnımız acıkmasın açlık hissetmeyelim ama kilo verip şakira gibi olalım. Öyle bir dünya yok dostum. En iyi kilo verme şekli tabii ki ölümlük aç kalma değil. Aç hissetme sürelerinde hayatını idame ettirmek. Sonrası zaten deli gibi yağ yakımı olacaktır. Sen mikrolarını yemeye devam ettiğin sürece ve su içtiğin sürece bir insan açlıkla 60 gün yaşayabilir. (obezler de bu süre artar) araştırmanı ve makaleleri okumanı öneririm. Ben kimseye kötü niyetli bir şey söylemedim. En basit ve en etkili yolu söyledim. Bilimsel olarak aç kalmak ile kilo veremezsiniz kısmına Allah seni de güldürsün çok güldüm. Bilimi siz yazmışsınız sanırım. E dostum. Madem aç kalmayacağız bu vücut nasıl yakacak bu yağları sende bir tezat var.

Hocam ben 150 kilodan 85 kilo ya kadar düştüm. Sağlıklı bir şekilde yiyordum ve doyuyordum. Hocam neden kendimizi aç bırakalım onu anlamadım ben. Kendimi aç bırakarak kendime eziyet edemem. Hocam öncelikle aç kalmasanız da vücut yağları yakar. Önemli olan ne kadar kalori alıp ne kadar yaktığındır. 1 paket çikolata bisküvi yemek yerine. Onunla eşit kaloride olan sağlıklı yemek yerseniz. Hem karnınız doyar hem de aldığınız kalori miktarı yaktığınızdan az olduğu için kilo verirsiniz. Örnek vermek gerekirse 1 paket biskrem kakolu ürününde 489 kalori vardır. 1 paket bisküvi sizi sadece 30 dakika kadar tok tutar. 275 gr zeytinyağlı türlü yemeği yani bu neredeyse 2 porsiyon eder sadece 143 kaloridir. Önemli olan aç kalmak değil ne yediğiniz ile ilgilidir. Biraz araştırma yaparak sadece aç kalmanın kilo vermeye yararı olmadığını öğrenebilirsiniz. Pardon tabii ki sizin dediğiniz her zaman doğrudur araştırmaya ne gerek var. Size iyi günler dilerim.

Hocam ben 150 kilodan 85 kilo ya kadar düştüm. Sağlıklı bir şekilde yiyordum ve doyuyordum. Hocam neden kendimizi aç bırakalım onu anlamadım ben. Kendimi aç bırakarak kendime eziyet edemem. Hocam öncelikle aç kalmasanız da vücut yağları yakar. Önemli olan ne kadar kalori alıp ne kadar yaktığındır. 1 paket çikolata bisküvi yemek yerine. Onunla eşit kaloride olan sağlıklı yemek yerseniz. Hem karnınız doyar hem de aldığınız kalori miktarı yaktığınızdan az olduğu için kilo verirsiniz. Örnek vermek gerekirse 1 paket biskrem kakolu ürününde 489 kalori vardır. 1 paket bisküvi sizi sadece 30 dakika kadar tok tutar. 275 gr zeytinyağlı türlü yemeği yani bu neredeyse 2 porsiyon eder sadece 143 kaloridir. Önemli olan aç kalmak değil ne yediğiniz ile ilgilidir. Biraz araştırma yaparak sadece aç kalmanın kilo vermeye yararı olmadığını öğrenebilirsiniz. Pardon tabii ki sizin dediğiniz her zaman doğrudur araştırmaya ne gerek var. Size iyi günler dilerim.

Merak etmeyin. Ben 85 kg ye %15 yağ oranıyla çıkıp 60 kg ye de düşmeyi bilen biriyim hem de kas kaybetmeden katabolik olmadan. Senelerdir vücut geliştirme yapıyorum. Sahada da öğreniliyor bazı şeyler. Ama insanların ay ondan şu kadar yiyim bu kadar yiyim diye dolaşmayacaklarını biliyorum. Yoksa bir gram açlık hissetmeden de sonuç alabilirsiniz alamazsınız demedim. Fakat dediğim gibi açlık hissiyle yaşayarak süreci hızlandırırsınız zararlı olsa da. Ama kime göre zararlı neye göre zararlı. 230 Kg obez bir insan açlığa dayanamadığı sürece on yıllarca diyetlerle uğraşıp kilo verirken doğru mindseti kurmuş bi insan kendini açık bırakıp kendinin canını okuyup istediği sonucu alabilir. Mesele finolar mırın kırın ederken gerçekten hedefi olanların brutal yolu seçip hedefine odaklanması.

Vücut geliştirme bana göre en iyi kilo verme yöntemi 95 kilolardan 77 kiloya rahatlıkla inmiştim tek yaptığım şekeri kesmek ve kapalı ürünleri bırakmak. Protein ağırlıklı beslendim hem kilo verdim hem de fit iyi bir vücudum oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı