En Fazla 1500 TL Elektro Gitar Tavsiyesi

Yekta[K]

Hectopat
Daha fazla  
1500 TL'ye kadar bütçem var. Genelde alternatif rock çalacağım. Fazla metal tarzı çalmam. Elektro gitar önerebilir misiniz ? Şimdiden teşekkürler.

Drive ile fazla işin yoksa, genel olarak clean veya hafif kirli ton düşünüyorsan SSS dizilimli, 2.el bir Mexican Strat alabilirsin. 2.el düşünmem dersen LTD'nin yine SSS olan ST-203 gitarını öneririm. Bir arkadaşımda vardı, memnundu.

Tarzın biraz daha öteki tarafa kayarsa, çalımı rahat bir HSS gitar alabilirsin. Schecter Omen 6 Extreme mesela.

Schecter'lar bana çok rahat geliyor ama, sizin deneme şansınız varsa gidin dükkana, tüm gitarları deneyin. Hangisi en çok kafanıza yatarsa onu alın.

Bence Schecter SGR C-1 FR al. Hem görünüş olarak iyi hemde bütçenden 300 TL az.

www.do-re.com.tr/schecter-sgr-c-1-fr-elektro-gitar-1?gclid=COjqpMf2rdICFcE_Gwodj3MB8A

Tek mat siyah rengi yok,kırmızı ve normal siyah renk seçenekleri de var.

Buda videosu;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Parasını hak etmeyen bir gitar, Schecter ile pek alakası yok. Bizim burada 500 liraya satılıyor bunlar sıfır olarak :) Alan bi arkadaşım vardı da neden 500 lira olduğunu anladım sonra.

SCHECTER SGR ELEKTRO GİTAR - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 395126712

Do-re müziğe gidip sorduğumda adamlar 1000- 1500 TL arasında alabileceğin en iyi gitar demişlerdi.

500 TL'ya bu gitarı satmaları bana biraz anormal geldi.

Belki de Schecter'ın 006 SGR modeli ve ya SGR S-1 modeli ile karıştırıyor olabilirsin.

Sgr almaya gerek yok hem schecter bile ucuzken sgr almak hoş olmaz. Benim sana tavsiyem epiphone lp olur. Almadan önce gidip bir denemende de fayda var.

Sgr almaya gerek yok hem schecter bile ucuzken sgr almak hoş olmaz. Benim sana tavsiyem epiphone lp olur. Almadan önce gidip bir denemende de fayda var.
Schecter bile ucuzken ne demek? Tüm markalarda olduğu gibi (Örneğin Jackson JS serisi 700-800 liradan başlar USA modellerine gittikçe 25.000 liraya kadar çıkar) Schecter'in de o fiyatlarda gitarları var.

Demek istediğim ben schecter omen extreme 6 gitarımı sıfır 860 TL'ye aldım ve sgr c-1 de 750 civarıydı. Yani bence zamanında aralarında pek bir fiyat farkı yokmuş. Yinede schecter gitarlar şu aralar dolardan da dolayı epey bir fiyatı artmış. Şu anda bu kadar para verip schecter almak doğru olmayabilir. Onun yerine 2. el gitarlara yönelmek daha doğru olur.

Demek istediğim ben schecter omen extreme 6 gitarımı sıfır 860 TL'ye aldım ve sgr c-1 de 750 civarıydı. Yani bence zamanında aralarında pek bir fiyat farkı yokmuş. Yinede schecter gitarlar şu aralar dolardan da dolayı epey bir fiyatı artmış. Şu anda bu kadar para verip schecter almak doğru olmayabilir. Onun yerine 2. el gitarlara yönelmek daha doğru olur.
Bu kadar verip schecter almak değil de, bu kadar verip hiç bir şey almamak lazım o zaman. Dolar sadece Schecter'a yükselmiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı