En fazla 5500TL'ye masaüstü sistem önerisi

Örnek olması açısından, Turbox ve Izoly dedim daha önce Turbox kullandım ve çok bir sıkıntısını görmedim. Açıkçası i5 3.nesil ve GT 730'dan 1660 Super performansı bekleniyor.

Ben istersem 10 yıl biriktireyim. Yine de elimde olacak para 7000TL'yi geçmez şu an elime bir yerden ufak bir miktar para geçti ve bununla Valorant, CS:GO gibi oyunları oynayabileceğim bir masaüstü bilgisayar arıyorum.

Olay o değil. Parçaları çok kalitesiz. PSU'nun C4'den farkı. SSD ve RAM çok dandik.

2.El almak istemiyorum. Çünkü çevremdeki satıcıların bir çoğu güvensiz.

Cyberpunk oynayabileceğim bir sistem istemiyorum. Valorant, LoL, Genshin Impact ve CS:GO türü oyunlar oynayacağım. Biraz baktım ve bu oyunları 80FPS sıkıntısız oynatabilecek masaüstü bilgisayarlar buldum. Gerçi nedense sistemi iyi olan herkes Turbox, Izoly gibi markalara çöpmüş gözüyle bakıyor. Biraz da bütçesi çok az olanların gözünden bakabilseniz keşke.
Intel hd graphics 4000 kullanıyorum.Intel core i5 3210-m kullanıyorum.Keşke sende farkını anlayabilsen işlemcisi 3.nesil kullanıyorlar.1-2 yıl sonra çöp oluyor.Normalde bende izoly gibi marka alıcaktım ucuz diye ama işlemci 2010 kalma.Dostum bu markalar pişmanlıktır.

Örnek olması açısından, Turbox ve Izoly dedim daha önce Turbox kullandım ve çok bir sıkıntısını görmedim. Açıkçası i5 3.nesil ve GT 730'dan 1660 Super performansı bekleniyor.

Ben istersem 10 yıl biriktireyim. Yine de elimde olacak para 7000TL'yi geçmez şu an elime bir yerden ufak bir miktar para geçti ve bununla Valorant, CS:GO gibi oyunları oynayabileceğim bir masaüstü bilgisayar arıyorum.

Ah ah hep aynı kafa. Bir bitmediniz ya. Gerçekten inanılmazsınız. Sizin sıkıntı yaşamamış olmanız başkalarının yaşamadığı anlamına gelmiyor. Kaldı ki bu sözde markaların sattığı ürünler fiyatına da değmeyecek 2. el eski dandik ürünlerden oluşan kasalardır. PSU'ları canlı bomba. Patlasa elinizde kalacak. Sözde 10 yıllık parçalara 2 yıl garanti veriyorlar. Fakat bir sorun yaşadığınızda Atom bilişim denen dolandırıcı yer size hiç yardımcı olmuyor. Ha illa paramı çöpe atmak istiyorum diyenler varsa buyursun atsın.

İkinci el bakmalısın, 0'a tam fiyat bulamazsın.

Daha önce belirtmiştim ama tekrar belirtiyim. Çevremde bulunan satıcıların birçoğu güvensiz. Genel olarak hırsızlık gibi yollarla elde edilmiş bilgisayarlar ya da daha önce ekran kartı fırınlama yapılarak tamir edilmiş ve satılmış bilgisayarlar.

Örnek olması açısından, Turbox ve Izoly dedim daha önce Turbox kullandım ve çok bir sıkıntısını görmedim. Açıkçası i5 3.nesil ve GT 730'dan Ryzen 5 3600 ve 1660 Super performansı bekleniyor.
Öyle bir beklenti yok kimsede.
Turbox ve türevi markalarının parçaları berbattır.
Gerek 2. el alınıp sıfır diye satılan parçalar gerek marka bastırıp satmaya çalışmaları gerek C4 PSU'ları ve sizin gibi insanları kandırmaları bu markaların berbat olduğunun apaçık bir kanıtıdır.

Ah ah hep aynı kafa. Bir bitmediniz ya. Gerçekten inanılmazsınız. Sizin sıkıntı yaşamamış olmanız başkalarının yaşamadığı anlamına gelmiyor. Kaldı ki bu sözde markaların sattığı ürünler fiyatına da değmeyecek 2. el eski dandik ürünlerden oluşan kasalardır. PSU'ları canlı bomba. Patlasa elinizde kalacak. Sözde 10 yıllık parçalara 2 yıl garanti veriyorlar. Fakat bir sorun yaşadığınızda Atom bilişim denen dolandırıcı yer size hiç yardımcı olmuyor. Ha illa paramı çöpe atmak istiyorum diyenler varsa buyursun atsın.
2.El ile en azından 1050Tİ kullanabileceğim bir bilgisayar almak bende isterim tabii ki. Çevremdeki satıcılar güvencesi olmayan satıcılar. Elimdeki para anca o tür bilgisayarlara yetiyor.
Öyle bir beklenti yok kimsede.
Turbox ve türevi markalarının parçaları berbattır.
Gerek 2. el alınıp sıfır diye satılan parçalar gerek marka bastırıp satmaya çalışmaları gerek C4 PSU'ları ve sizin gibi insanları kandırmaları bu markaların berbat olduğunun apaçık bir kanıtıdır.
Markanın MSI olmadığının bende farkındayım. OKUMA YAZMANIZ VARSA ÇEVREMDEKİ 2.EL SATICILARIN GÜVENCESİZ OLDUĞUNU VE ELİMDEKİ BÜTÇEYİ BİRİKTİREMEYECEĞİMİ ANLAMIŞ OLMALISINIZ. BU NEDENLE BÜTÇEMİN YETEBİLECEĞİ TEK SİSTEMLER BUNLAR EN AZINDAN ARALARINDAN EN İYİ OLANLARIN ÖNERİSİNİ İSTEDİM.
Mesela bunu alıp. Kalan parayla monitör almam mantıklı olur mu? Yoksa aizen diye bir markanın https://www.trendyol.com/aizen/gt63-i5-3470-16gb-1tb-hdd-4gb-18-5-oyuncu-bilgisayari-p-58663257 bu masaüstü bilgisayarını almam mı daha mantıklı.

Son düzenleme:
2.El ile en azından 1050Tİ kullanabileceğim bir bilgisayar almak bende isterim tabii ki. Çevremdeki satıcılar güvencesi olmayan satıcılar. Elimdeki para anca o tür bilgisayarlara yetiyor.

Markanın MSI olmadığının bende farkındayım. OKUMA YAZMANIZ VARSA ÇEVREMDEKİ 2.EL SATICILARIN GÜVENCESİZ OLDUĞUNU VE ELİMDEKİ BÜTÇEYİ BİRİKTİREMEYECEĞİMİ ANLAMIŞ OLMALISINIZ. BU NEDENLE BÜTÇEMİN YETEBİLECEĞİ TEK SİSTEMLER BUNLAR EN AZINDAN ARALARINDAN EN İYİ OLANLARIN ÖNERİSİNİ İSTEDİM.
Mesela bunu alıp. Kalan parayla monitör almam mantıklı olur mu? Yoksa aizen diye bir markanın https://www.trendyol.com/aizen/gt63-i5-3470-16gb-1tb-hdd-4gb-18-5-oyuncu-bilgisayari-p-58663257 bu masaüstü bilgisayarını almam mı daha mantıklı.
Çöp...
Sahibinden'den GET ile ikinci el alın.

2.El ile en azından 1050 Ti kullanabileceğim bir bilgisayar almak bende isterim tabii ki. Çevremdeki satıcılar güvencesi olmayan satıcılar. Elimdeki para anca o tür bilgisayarlara yetiyor.

2200G sisteme mümkünse çift kanal RAM yapabilirseniz alabilirsiniz. Aizen denen ürünü tavsiye etmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı