En güvenilir ve uzun ömürlü depolama kaynağı hangisidir?

Arkadaşlar cevaplar için çok teşekkür ederim. Her söylenen alternatife bakacağım.
Öncelikle başınız sağ olsun. Benim 6/7 yıllık laptop HDD'im var ve hala aynı hızda çalışıyor.

Depolama birimleri kaliteli markalardan ve kaliteli modellerden alındığı zaman uzun ömürlü oluyorlar zaten.

860 QVO bakabilirsiniz.
Teşekkürler sağolun Allah sizlere sağlıklı ömürler versin.

Son düzenleme:
Bulut ve sıradan bilindik marka bir HDD işinizi rahat görecektir diye düşünüyorum. Mantıken HDD'ye bir şey olursa yaptırana kadar veya yenisini alana kadar bulutta yedeği bulunuyor olacak ve yeniden HDD'ye aktarım yapabileceksiniz.
Keza tam tersi bulut sistemine(Kolay kolay olmaz ama oldu diyelim) bir şey olursa da HDD'den yedekleri alıp başka bulut sistemine atarsınız. Bu sayede tek bir şeye yatırım yapmak yerine 2 farklı şeye yatırım yapın daha avantajlı olur.

Yazmış olmak için yazmayın. Gelmişsiniz 40 yıl önceki mekanik teknolojiyi savunuyorsunuz burada.

40 yıl önceki mekanik teknoloji neden hala milyonlarca insan tarafından kullanılıyor, her gün yeni modelleri üretiliyor ve her gün milyonlarca satıyor, burada 2 3 insandan duyduğun boş boş şeyleri yazma, bir mekanik diskin SSD'den daha dayanıklı olduğunu herkes biliyor, daha dayanıklı olduğu için SSD'den daha iyi gibi bir şey yazmadım, babanızın SSD şirketi var sanırım bu kadar sert çıkıştığınıza göre, ceza yemeyim diye ağır konuşmayacağım.

40 yıl önceki mekanik teknoloji neden hala milyonlarca insan tarafından kullanılıyor, her gün yeni modelleri üretiliyor ve her gün milyonlarca satıyor, burada 2 3 insandan duyduğun boş boş şeyleri yazma, bir mekanik diskin SSD'den daha dayanıklı olduğunu herkes biliyor, daha dayanıklı olduğu için SSD'den daha iyi gibi bir şey yazmadım, babanızın SSD şirketi var sanırım bu kadar sert çıkıştığınıza göre, ceza yemeyim diye ağır konuşmayacağım.

Ne boş insansın sen okuduğunuda mı anlayamıyorsun? Yazdıklarpmın hangi kısmında SSD'yi savunmuşum. Kendim ve çevremdekiler çok HDD bozulduğu için uzak durmasını söylüyorum anlayamadığın kısım ne? Verileri HDD'den kaybolsa sen mi çözüm üreteceksin.

Ben de sizin gibi düşünüyorum, sanki hdd daha sağlam SSD'den fakat bazı incelemelerde 5 6 yıldır aktif yazım silim Yapılıp sorunsuz çalıştığı da söyleniyor. Emin olamıyorum. Şahsen 13 yıldır maşallahı var 2 hdd var evde ama şans mı bilemedim. O yüzden de size danışmak istedim.

Buluta hiçbir şekilde güvenmeyiniz. Yedeklenen verilerin kullanıldığının her iddiasına varım.
Ek olarak Türkiye ile olan en ufak bir sorunda buluttaki tüm verilerinize elveda dersiniz, verilerinizin ifşa edilip edilmeyeceğini bile söylemiyorum.

Bu yüzden ya paraya kıyıp NAS cihazı alacaksınız ya da SSD kullanacaksınız.

Ne boş insansın sen okuduğunuda mı anlayamıyorsun? Yazdıklarpmın hangi kısmında SSD'yi savunmuşum. Kendim ve çevremdekiler çok HDD bozulduğu için uzak durmasını söylüyorum anlayamadığın kısım ne? Verileri HDD'den kaybolsa sen mi çözüm üreteceksin.

Seagate'in Recovery Service'leri var mesela Irowolf Pro 5 yıl garantili, HDD çöp olsa bile içindeki verilerin %99'a yakın bir kısmını kurtarıyorlar. Sen bu konu hakkında bilgi sahibi değilsin, çok konuştun mute atıp geçiyorum, adam depolama istiyor gelmiş HDD çabuk bozuluyor bulaşma diyorsun, ey Allah'ım ya :D

@Mexalon ironwolf Pro modeline bakabilirsiniz dediğim gibi, Recovery servisleri kaybolan verilerinizin neredeyse hepsini kurtarabiliyor. Bütçeniz ve istediğiniz depolama kaç TB?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Seagate'in Recovery Service'leri var mesela Irowolf Pro 5 yıl garantili, HDD çöp olsa bile içindeki verilerin %99'a yakın bir kısmını kurtarıyorlar. Sen bu konu hakkında bilgi sahibi değilsin, çok konuştun mute atıp geçiyorum, adam depolama istiyor gelmiş HDD çabuk bozuluyor bulaşma diyorsun, ey Allah'ım ya :D

@Mexalon ironwolf Pro modeline bakabilirsiniz dediğim gibi, Recovery servisleri kaybolan verilerinizin neredeyse hepsini kurtarabiliyor. Bütçeniz ve istediğiniz depolama kaç GB?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gelmiş 5 yıl diyorsun. Önemli olan 5 yıldan sonraki kısım.

Geri
Yukarı