En güzel ikonik otomobiller hangileri?

Sizce en güzel ikonik otomobiller hangileri? Ben başlıyorum siz devam edin;

-Nissan GTR.
-BMW M5.
-Ford GT40.
-Ford mustang.
-Jaguar e-type
-Dodge charger (69 modeli özellikle)
-Volkswagen golf gti.
-Land rover Defender.
-Land rover Range Rover.
-Volkswagen beetle.
-Aston Martin dB.
-Mercedes W124.
-Bugatti Veyron.
-Volvo XC90.
-Mercedes maybach.
-Volkswagen Passat ( mizah amaçlı)
Eki Görüntüle 297169Eki Görüntüle 297168Eki Görüntüle 297167

Konuyu hortlatıyorum ama kesinlikle EVO Lancer Tomy Takinen Edition.

maxresdefault.jpg
Kimse kusura bakmasın, Türkiye 'nin en ikonik araçları Tofaş kuş serisi araçlardır. Gerek satış miktarı, gerek üretildiği yıllardaki f/p oranı. Geçmişe dönüp baktığımızda bugün Fiat marka bir araçtan ne bekliyorsak o günün şartlarında kuş serisi araçların da o beklentiyi karşıladığını görüyoruz. Bakın iyi bir arabadır demiyorum, sağlamdır vs. demiyorum, övmüyorum. İkoniklikten bahsediyorum. Günümüzde bazı keko arkadaşların eline geçmiş ve ölüden medet umulduğu için kötü anılan bir araç olmuş durumda kendileri. Üstteki fotoğrafı bilerek koyuyorum, Tofaş dediğin üstteki gibi olur. Evet tekrar kusura bakmayın, günümüzdeki çoğu araba bunlar kadar yaşlandığında kendilerine binecek insanları bulamaz. Yok turbo dağıldı, yok enjektör arızası verdi, yok mazot pompası bozulmuş, yok dpf tıkanmış vs. vs. derken atmosferik ve mekanik enjeksiyonlu araçlar her türlü yürür. Ne kadar duman o kadar randuman.

Sakın yanlış anlaşılmasın, gidin alın binin falan demiyorum. Şu anda hepsi yürüyen tabut. Bisiklet daha emniyetli olabilir. Ancak 50-60' la sürecekseniz, paranız yoksa, süspansiyonuyla vs. oynanmamış orijinal bir araç bulabiliyorsanız alabilirsiniz. Yine paranız yoksa diyorum ama bu arabaların kitlesi yüzünden bu arabalar çok çok pahalıya satılıyor, bu araçları alana kadar çok daha mantıklı araçlar piyasada mevcut.

Konumuz ikoniklik olduğu için paylaştım, saygılarımla.

Geri
Yukarı