En hüzünlü ilkokul anınız nedir?

Derviş Kazım erkek diye çok efendi bir öğretmenim vardı. Ezber hafızam iyi diye 23 Nisan şiirlerini hep bana okuturdu. Her 23 nisan benim için sıkıntı olurdu, 10 kıta şiir ezberlemek ve üstüne evdeki sıkıntılar...

Benim de öyle. Hele ki o sınıfça toplanıp yan şubeleri dövmeye gittiğimizi hatırlıyorum. Ama onlar da çok kaşınıyordu. Bizim sınıftan birini kıstırmışlardı. Sonu malum. Sınıf olarak o sınıfı düşman belledik ve dövdük. Bazen şiddet çözüm olabiliyor :D

İşte gerçek bir "alfa";

İşte gerçek bir "alfa";
Tabii hocam. Alfalık kawga döwüş. Şaka bir yana bir kızı ağlatmışlardı diye hatırlıyorum, ben de 5vs1 atmıştım. Meğersem sınıftakiler de camdan beni izliyormuş. Hawlı olmuştum. Kavga gerektiği yerde güzeldir. Mesela adam sana kolu çarptı diye kavga etmezsin ama arkadaşına sataştı diye gidip döversin.

Tabii bu anlattığım olay ilkokuldaydı. Yoksa ne lan öyle 5v1 adamı keserler. O zaman almıştım kavgayı.

Sizi bilmem ama en çok sınıf başkanlarını dövmek istemişimdir... Ne var ki eline bir kağıt kalem alır ve kağıda ismim yazılırsa başıma geleceği bilirim. Yaş bir çubuk parçası ile avuç içine atılan korkunç darbe. 🤨

Biri floresan lambaya su şişesi fırlatmıştı ve benim üzerime düşmüştü. Tüm gün saçımdan cam parçası ayıklamıştım.

Bi' de biri koluma uçlu kalem batırmıştı, uç kolumun içinde kalmıştı hastaneye gitmiştik.

En hüzünlü ilkokul anılarınızı yazabilirsiniz.

- Odun ve kömür parasını ödeyemediğim için soğuk havada 2 ders ayakta bekletilmiştim.
- İlk gelen sınıf öğretmenimin kızını teneffüste düşürmüştüm. Onun kızı olduğunu anladığımda paydos olana kadar korkudan masayı tırmalamıştım.
- Saçım biraz uzadı diye o kadar öğrencinin önünde öğretmen kafamda otoyol açmıştı.

İlkokul 1 de bir çocuk vardı. Benden nefret ediyordu beni her gördüğünde döverdi. Hatta bir kez yeri yalatmıştı benim onu dövebilecek bedenim vardı kavga falan pek bilmezdim ama ben biraz büyüdüğümde kendimi savunmayı öğrendikten sonra pek bir şey yapamadı.

Geri
Yukarı