En hüzünlü ilkokul anınız nedir?

Sizi bilmem ama en çok sınıf başkanlarını dövmek istemişimdir... Ne var ki eline bir kağıt kalem alır ve kağıda ismim yazılırsa başıma geleceği bilirim. Yaş bir çubuk parçası ile avuç içine atılan korkunç darbe. 🤨
Eğitimde dayak olmaz. Bakın ben baya kavga etmiş birisiyim ve emin olun kavgayı hiç ben başlatmadım. Yukarıda yazdıklarım işin şakası. Tamam 5v1 attım gerçek doğru hepsi doğru ama sen hayırdır bilader diye hiç gitmedim. Geldim kardeşim niye böyle yapıyorsun dedim onlar da tersleyince bastım 4 e ay yani bastım tokadı devam ettim. İnsanlar kavga ve dövme kavramını karıştırıyor. Dövmek senin karşındaki birine o sana karşı koyamadan ızdıraplı şekilde psikolojik ve fiziksel şiddet uygulamak. Kavga ise 2 tarafın da belli nedenlerden dolayı birbirlerine saldırdığı durum. Dövme olayında bir daha dost olamazsın ama kavgadan sonra en iyi arkadaş bile olabilirsiniz.

Beden dersi dışarıda sıcaktan ölmüşüm Sınıfa geldim Matarayı aldım ve diktim. Havalarda sıcak olduğundan Mataradaki Suyun ısındığını düşündüm Çok geçmeden anladım ki İçindeki Su değilmiş Sınıf arkadaşım İçine işemiş.

Bi' de biri koluma uçlu kalem batırmıştı, uç kolumun içinde kalmıştı hastaneye gitmiştik.

Dediğiniz 0.5 - 0.7 kalemi alime almak nasip olmadı. Durumu çok iyi olan aile çocuklarında oluyordu. Babaları genelde kamyon şoförü olur ve yurtdışından getirirdi. Çantamız bile ya bezden olurdu yada yeşil kalıp sabun filelerinden 😁

Bir de birinin beni itmesi sonucu kafamı askılığa vurmuştum. Başka bir anı hatırlamıyorum bunun haricinde. Ondan sonra o kişiyle kavga ettik :D.

Bu olay ben okula gitmeden yaşandı. Bir gün evde ben pencereden dışarı bakarken kafamı sallıyordum, yanlışlıkla kafamı kalorifere vurdum. 1 hafta boyuncu alnımda boynuz, unicorn gibi gezdim ortalıkta :D

İlkokulda beni tanımayan öğrenci ve öğretmen yoktu her hocanın tokadını yemişliğim var müdürler dahil her gün kavga dövüş ama hep dayak atardım 3 5 sefer kol kırmışlığım var 1 2 tanede diş hiç unutmam disiplinde okul kurulu toplanmış hocalara derdimi anlatıyorum hocalara cay geldi matematik hocam bana da ikram ederek haftada bir buradasın zaten sende iç dedi...

Köye taşınmıştık. 5. sınıfa yeni başlamıştım. Hayatımda en çok seveceğim öğretmenimin o zaman karşıma geleceğini bilmiyordum. 2. dönemin başlarında öğretmenim rahatsızlık nedeniyle 1-2 hafta okula gelmedi. Sonra vefat ettiği haberini aldık. Tüm sınıf olarak öğretmenimize resmen hayrandık çok iyi bir adamdı. Sonra bizi 4. sınıfların yanına koydular bir dönemi orada okuduk. Kendimi yetim kalmış gibi hissediyordum. Bizim sınıf boş kalmıştı, ara sıra önünden geçerken içim sızlıyordu. Bizim okulun ana binasında oda sayısı yeteli olmadığı için zamanında, ana binanın yanına 2 odalı küçük bir bina yapmışlar, biz orada okuyorduk. Ana binadan ayrı olduğu için kalorifer petekleri bizim binadan geçmezdi o yüzden sınıfta soba kuruluydu öyle ısınıyorduk. Bizim bu öğretmende, kestaneler getirirdi, pestil getirirdi. Sınıftaki en öğretmen düşmanı çocukların bile gönlünü kazanmıştı. Ama sonunda bıraktı gitti, çok gençti. Mekanı cennet olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı