En İyi AD Carry Şampiyonları

S

Soner Gül

Ziyaretçi
Sizce oyunda en iyi AD Carry (Attack Damage Carry) kahramanları hangileri? Sebepleriyle yazarsak iyi olur. Bence:

Vayne
: İlk oyunlarımda pek bir şey yapamadığım ama inat edip oynamayı öğrendiğim AD Carry. Oyunun başlarında biraz zorluk çekiyorum ama eğer yanımda iyi bir support varsa ve iyi farm yapabilirsem oyunun sonlarında ölümcül bir kahramana dönüşüyor :) Q ve E skilleri sayesinde rahat kaçabiliyorsunuz. (E skilli rakibi duvara çivilerse kaçmayabilirsiniz de :)) Pasif W skill'i sayesinde tankların da canını kolayca eritebilirsiniz. Ayrıca pasif özellik olarak bir rakibe doğru koşarken fazladan 30 hız veriyor (Ulti açıksa 90). Böylece kaçmaya çalışanları da avlayabiliyorsunuz.

Ezreal: Kolay kaçıp yakalayabiliyor, hem AD hem de AP olarak oynanabilir. Ulti'sini de seviyorum.

Corki: Skill'lerini seviyorum. Özellikle ultisi tek kullanımlık olmadığı için hoşuma gidiyor. İyi bir AD Carry'de bulunması gereken iyi bir kaçma/yakalama skill'i de var tabii ki.

AD Carry oynayacaksam en çok Vayne'le oynadığım için en çok ondan bahsettim. Siz de nedenleriyle beraber yazarsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Corki çok kırılgan oluyor, çok fazla hasar verebiliyor ama ben beceremiyorum doğrusu. 3 Corridors ve DOTA'dan gelen bir alışkanlıkla klişe bile olsa Ashe'yi; Ezrael ile ise ultiyle team fight sonrası milleti süpürüp olgun elmalar gibi toplamayı seviyorum :D

Eğer ekip iyiyse ve arkadaşlar beslerse Graves inanılmaz olabiliyor, ben ancak çok iyi destek alıp erken feedlenirsem Graves ile iyi oynayabiliyorum.

En iyi derken neye göre daha iyi adc? Veya hangi takım kompozisyonuna göre adc daha iyi sorabiliriz de aynı zamanda. Ama derseniz ki hangisini daha çok zevk alarak oynuyorsun, bu aralar favorim Ezreal derim. Kaçıp kovalama olsun veya uzaktan pokelamak olsun, gayet iyi bence..

Vayne'i nasıl bilirsiniz? Takım için yararlı bir carry midir? (Daha yeni aldım sayılır o yüzden fikir almak istiyorum. Bir de varsa birkaç taktik :))

Ben AFK farm yapıp bir anda beklenmedik bir şekilde gelip dağıtmayı sevdiğim için Cait çok seviyorum. Eskiden Kog'da oynanırdı ama pek numarası kalmadı. Twitch'de revaçta bu ara... League sistemi çileden çıkartıyor zaten beni.

Caitlyn bence çok iyi bir adc. Bir adc de bulunması gereken bazı özellikler var rahat farmlayabilecek , kacış mekanizması olacak ve adamı yakalamayada yarayacak , ks dedigimiz herolara last hiti yapabilecek ( Bir takımda noob yoksa zaten adc ye kill bırakırlar ve bırakmalarıda lazım ks ye laf edecek biri cıkarsa basede bekleyin derim ugrasamaya degmez...)
Caitlyn trapları sayesinde koridorda güvenliğini saglayabiliyor aynı zamanda pasifi sayesnde gerek minionlara olsn gerek karsı rakibi dürtmede olsun cok iyi is yapıyor . Ultisiylede rahatlıkla ks atabilir . 3. skil kacıs mekanizması icin ama genelde adama yetismek icin kullanıyorum :) Ve Caitlyn ile genelde bilinmeyen bir sey daha paylasayım : Koridorda kasarken yanınızdaki support sağlamsa ve adamları iyi oyalayabiliyorsa sağdaki ota girin ( bot lane icin ) ve oradan vuruslarınızı yapın. Caitlinin pasifinde otun icine girerek yaptıgınız her atak pasiifiniz icin gereken sayıyı 2 2 artırıyor . Yani normalde 6 vurusta 1 pasif devreye gierecekse 3 vurusta bir oluyor . Bu olayı iyice abartıp Runaan's hurricane itemini kasıp ottan vuruslarınzla her attıgınızın pasifi calıstırmasını saglayabilrsiniz uygun ortam olursa.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı