En iyi Anti-Virüs yazılımı hangisi?

'Konu Dışı' bölümünde Recep Baltaş tarafından 27 Aralık 2010 tarihinde başlatılan konu.

1. Recep Baltaş

Recep Baltaş Technopat Yönetici

Beğenileri:
    42.555
    Yer:
    İstanbul
    Öyle bir şey yok. Unutun gitsin. Dünya üzerindeki hiç bir Anti-Virüs (AV) yazılımı size %100 güvenlik vaat edemez. Bunun en büyük nedeni de sizsiniz. PC’yi kullanan, bağlantılara tıklayan, dosyaları indiren, e-postaları cevaplayan kişi siz olduğunuz sürece AV’ler bir yere kadar koruma sağlayabilirler. O yüzden sakın bilgisayarımda çok iyi bir AV var diye başınıza buyruk PC kullanmayın. Kişisel tercihimi soracak olursanız ücretliler için Kaspersky IS ve Norton IS, ücretsizler için de Avira, Microsoft Security Essentials ve Panda Cloud.

Son düzenleyen: Moderatör: 10 Ekim 2014
    Zaur, BrainHacker, er36po ve 3 diğerleri bunu beğendi.
  2. Gneral sky walker

Gneral sky walker Millipat

Beğenileri:
    7
    Recep Abi Avast nasıl, onu kullanıyorum. Bu arada son sayfalara bakayım dedim senin bu yazılarını görüp beğendim.

3. Hakan AK

Hakan AK Decipat

Beğenileri:
    156
    Ben Kaspersky ve Microsoft SE'yi hiç tavsiye etmem. Bilgisayarın yarısını çürütür. Oyuna girerken önce AVyi kapatman gerekir ki kasmasın. İllallah ettim daha kullanmam.

4. Mikail Fidan

Mikail Fidan Technopat Yönetici

Beğenileri:
    10.311
    Avast da kullanmamaya çalışın elinizden geldiğince.

Zaur bunu beğendi.
  5. Gneral sky walker

Beğenileri:
    7
    Ben öylesine yazdım son konuları inceliyordum, son konuların boş olduğunu görünce yorum atmak istedim.

6. fatih52

fatih52 Ziyaretçi

Avast benim cihazım için çok sorunlu olmuştu. Az çektirmedi bana sildiğim gün çok doğru bir iş yaptığımın farkına vardım. Avast yüzünden cihazın ekranı 1 dk açılmıyordu. Siyah ekran geliyordu.

7. CanAygun

CanAygun Millipat

Beğenileri:
    61
    Recep abinin düşünleri çok doğru.
    Ben şahsen son 1 yılda 3-4 kez Anti-Virüs programı yükledim. (Gece yükledim, sabaha kadar taradı, virüsleri sildi, programı kaldırdım.)

8. Soner Gül

Soner Gül Ziyaretçi

Şu an mobilim link koyamıyorum ama sitede ücretsiz antivirüslerin tanıtıldığı bir yazıda avast! öneriliyordu. Recep Abi de önermiyordu. Neden o yazıda öneriyor, sorunca önermiyorsunuz?

Zaur bunu beğendi.
  9. Mikail Fidan

Mikail Fidan Technopat Yönetici

Beğenileri:
    10.311
    Mesajımda salt Avast kullanmayın yazmıyor zaten. Free kullanacaksanız Avast da bir alternatif. Biraz ücret ödeyip adam akıllı güvenlik yazılımı kullanmak daha mantıklı.

Avast'ın da önerilmeme sebebi sistemde sorun yaratmasıdır. Birçok mavi ekranın sebebi olmuştur Avast. Bunun yanında diğer ücretli yazılımlar da mavi ekran gibi çeşitli hatalara neden olabilir. O yüzden her sisteme kesin bir güvenlik yazılımı önerilmesi mümkün değildir. Antivirüs öneri konularına da göz atabilirsiniz. İhtiyacınıza göre kullanacağınız güvenlik yazılımı değişkenlik gösterir.

10. Gneral sky walker

Beğenileri:
    7
    Ben fazla düşünmüyorum, normal güvenlik yazılımları yeterli, sonuçta şirket yürütmüyoruz fazla kafanızı yormayın.

Sayfayı Paylaş