En iyi hikayeli oyun nedir?

Oyunlarda hikaye ve lore çok karıştırılıyor.

Dark Souls da en sevmediğim şeylerden birisi de bilgi anlatıyor az çok doğru. Oyunun çok katı bir dili var. Türkçeye çevirince hiçbir şey anlaşılmıyor doğru dürüst. Türkçe yaması da hiçbir yerde yok. Bir de hikayeyi bizim tamamlamamız isteniyor o da hayal gücüne kalmış.

The Elder Scrolls Serisi. Çoğu kişi Sony'nin oyunlarını gösterse de TES serisi en köklü hikayeye sahip oyundur. Özgün mitolojisi ile birçok oyundan çok daha fazla zengin bir hikayeye sahiptir. Sırf bu oyun için yeni bil dil(bkz: Thu'um) tasarlanmıştır. Storytelling olarak bahsedeceksek Detroit: Become Human en iyi storytelling başarımıdır.

Yani arkadaşların yazdıkları da doğru ama bana göre en kaliteli ve anlam dolu hikaye oyunu
Death Stranding

1625418840521.png

Bana göre Souls serisidir. Her bossun ayrı bir hikayesi. Eşyaların hikayeleri vb. şeyler olsun. Çok sağlam hikayesi var diye düşünüyorum. Çok kitap okumayan birisi olarak bile bu oyunun kitabını okuyabilirim. Hidetaka Miyazaki hangi kafayla yaptıysa. İyi bir yapımcı bana göre. Sizi en derinden etkileyen hikaye oyunu ya da serisi hangisi?
Call Of Duty MW serisinin hikayesinden çok etkilenmiştim ben bende 1. sırada MW dir.
2- Mafia 2
3- Far Cry 3
Benim en sevdiğim hikayeli oyunlar bunlar.

Bana göre souls serisidir. Her bossun ayrı bir hikayesi. Eşyaların hikayeleri vb. şeyler olsun. Çok sağlam hikayesi var diye düşünüyorum. Çok kitap okumayan birisi olarak bile bu oyunun kitabını okuyabilirim. Hidetaka miyazaki hangi kafayla yaptıysa. İyi bir yapımcı bana göre. Sizi en derinden etkileyen hikaye oyunu ya da serisi hangisi?

Bana göre en iyi hikayeli oyun The Walking Dead serisidir.

Bana göre Souls serisidir. Her bossun ayrı bir hikayesi. Eşyaların hikayeleri vb. şeyler olsun. Çok sağlam hikayesi var diye düşünüyorum. Çok kitap okumayan birisi olarak bile bu oyunun kitabını okuyabilirim. Hidetaka Miyazaki hangi kafayla yaptıysa. İyi bir yapımcı bana göre. Sizi en derinden etkileyen hikaye oyunu ya da serisi hangisi?
Minecraft.

Geri
Yukarı