En İyi İnternet Sağlayıcısı Hangi Firmadır?

Sorun yaşamam üzerine konuyu diriltiyorum. Yapılan altyapı çalışmaları sonucu alabileceğim hız 85Mbit'e yükseldi. TürkNet üzerinden uzun süre 8Mbit internet kullandım. YAPA hattına geçtikten sonra aşağıdaki acınası hızı almaya başladım. Yıllar boyu Vodafone ve TürkTelekom yüzünden bu hızı kullandım. Eski acı manzara ile karşılaşmak beni üzdü.
TürkNet.png

Destek kayıtları oluşturdum. TürkNet sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçtim. Ama 3.5 haftadır sorunum hiçbir şekilde düzeltilmedi. Altyapım yenilendiği için VDSL'e geçmek istediğimi belirtiğimde santralın 2.5KM uzakta olduğu söylendi. Ama Netspeed ile konuştuğumda bana 75Mbit VDSL hız verebileceklerini ve Santral uzaklığının 50MT olduğunu söylediler. Ama YAPA hattında olduğum için abonelik iptali konusunda bir şey yapamayacaklarını belirtiler. Bunun üzerine NetSpeed'e geçeceğim. Diğer internet sağlayıcıların benzer paketlerinin fiyatları çok uçuk kalıyor. Ama Ev Halkı NetSpeed paketinde ev telefonu olmadığı için sorun çıkartıyor. Ev telefonuna ayrı ücret ödemek istemiyorlar. İnternet kullanımları sosyal medyada gezinmekle sınırlı olduğu için kazık yemelerine rağmen yukarıdaki hızı almaktan yana bir sorunları yok. Eski internet ve Ev telefonu benim üzerime olmadığı için bir şekilde onları ikna etmem gerekiyor. Bu konuda ne yapabilirim? Çok daha yüksek hız alabileceğimizi Söyledim. Ama pek etkili olmuyor. İnternet 0.1 Mbps hızında olsa bile Ev telefonu ücreti ödenmediğinden onlar için sorun yok. Bu mantığı hala çözebilmiş değilim. Ayda 15 Dakika EV Telefonu görüşmesi yapıyoruz. Ama İnternet + EV Telefonu ücretinin 250TL Lira olacağından bahsediyorlar. 65TL aylık internet ücretini çıkarsak, Aylık 185 Lira Ev telefonu faturası gelmesi için 1000 dakika görüşme yapmamız gerekir. Ama bunu anlatmak pek kolay olmuyor. Son 2 Senede 6 kez internet sağlayıcısı değiştirdiğim ve buna bağlı olarak ödediğimiz taahhüdü ihlal cezaları yüzünden bahane uydurduklarını düşünüyorum. Cahil insanlar değiller.

Türknet herkesin dilinden düşüremediği şu lanet İSS. Yaklaşık olarak 20-25 gün önce başvurdum mailime yolladıkları belgeleri imzalayıp gönderdim, belgeler onayladı fakat Degerli musterimiz, bulundugunuz bolgedeki altyapi sorunlari nedeniyle hizmetinizi baslatmamiz gecikiyor. Konuyu biz takip ediyoruz. Şu asamada bir sey yapmaniza gerek yok. Bu mesaji size isler biraz gecikiyor, özur dileriz demek icin gonderdik. Sizi duzenli olarak bilgilendirmeye devam edecegiz. 20 gün oldu hala aynı. Oturduğum evde zaten bir yalın hizmet alıyorum fakat ikinci bir internet bağlatmak istiyordum birinde internette dizi, film izleyip diğerinde dosya indirmek ve yüklemek için kullanacaktım Türknet 2 günde bir arıyor yaptık yapacaz diye tarih vermiyorlar kesinlikle en kısa sürede Türk Telekom ile irtibat halindeyiz diyip yukarıdaki mesajı yolluyorlar. Sabrımın taşmasına az kaldı son 1 hafta daha beklemeyi düşünüyorum internet hala bağlanmazsa iptal edeceğim. Yani demek o ki Türknet alacaksan kardeşim iki kere düşün hem internet hemde ev telefonu bağlıyorlar ona da dikkat edin derim.

Netspeed kullanmaktayım 2 haftadır altyapım 14 desteklemekte aldığım hız değeri 12.50. Speed Extra paketini kullanıyorum 16MB hız, 1MB upload, AKK yok 52TL ödüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı