En iyi internet sağlayıcısı hangisi?

Aynen oyle. Hic kopmayacaginin garantisini verseler; internet hizimi yariya dusurmelerine razi olurum.

Esas bunun sorumlusu Hukuk Sistemi. Bu ISS firmalarina hizmet veremedikleri her dakika basina faturadan dusme zorunlulugu getirilse bak nasil hizmet veriyorlar. Benim internetim kesiliyor, teknik destek "Her sey normal gorunuyor" diyor bana. Musterinin hizmet alamadigini ispat etmesi imkansiz gibi bir sey Turkiye'de.
Hocam dün papaz oldum TTNET müşteri hizmetleriyle . Hat zayıflatma değerimin 21DB olduğunu söylüyorum modem arayüzünde gözüktüğünü söylüyorum inatla bana efendim değerleriniz normal deyip duruyordu. Çıldırtır bunlar adamı. 16'lık paket kullanmaktayım. Taş çatlasın hızım 1.3MGBPS kota dolduğunda ise hızım 400KBPS. LOL oynunu daha oynayamadım sürekli paket LOSS!

Yani uzun lafın kısası altyapınızı döşeyen TTNET ise ondan alın interneti. Yok superonline ise bu seferde ondan interneti almanız önemlidir. Bu şekilde kopma sorununun önüne geçmiş olursunuz. Hız konusuna hiç değinmeyin alayı berbat , Fiber dışında.

Ben Türknet kullanıyorum. Hiçbir sıkıntım yok.
Kullanılma yöntemine kadar internet kişiden kişiye göre değişir. Sadece youtube veya film izleme ise benimki de şahane ama online FPS oyunları oynadığımdan hiç tatmin etmiyor beni.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullanılma yöntemine kadar internet kişiden kişiye göre değişir. Sadece youtube veya film izleme ise benimki de şahane ama online FPS oyunları oynadığımdan hiç tatmin etmiyor beni.

Evet çok ilgisiz bir yere konu açmışsınız. Evet çalıştırır fakat anakartın desteklediği yere kadar çalıştırır 2666MHZ'ye kadar çalıştırır üstünü çalıştırmaz.
Hiçbir sorun yok derken: indirme, yükleme, kopma, gecikme (ping), hız düşmesi (AKK değil) gibi sorunları kastetmiştim.
Bunu telefon operatörü seçimi gibi düşün. Bizim burada X operatörü iyi çekiyor ama X operatörü başka yerde iyi çekmiyor.
Komşularına gidip kullandığınız internetten memnun musunuz? Gibi sorular sorabilirsin. Hatta onlardan müsaade isteyip gecikme (ping) testi yapabilirsin.

Okumadan imza attığınız o sayfa sayfa sözleşmede servis güvence altında değildir, kesintiler yaşanabilir diye uyarı var ve siz/biz o kağıda imza atarak bunu kabul ediyoruz.

Kesintisiz servis hizmeti de var operatörlerin. Kesinti anında bahsettiğiniz gibi saniye başı tazminat ödüyor servis sağlayıcı. Tabi ücretleri ev kullanıcısı için oldukça yüksek.

Valla ben senenin yarisini Turkiye'de yarisini Amerika'da geciriyorum. Oradaki internette kesilme oldugunda, ki nadiren oluyor; hemen faturadan dusuyorlar.

Oradaki sozlesmeyi de, buradakini de okumadan imzaliyorum. Ya imzalayacaksin, ya internetsiz kalacaksin; ne yapayim kendi uydumu yapsam onun icin de internete ihtiyacim var : )

Isin sakasi bir yana, bunu hukuk sisteminin forse etmesi gerek. Bireysel kullanicinin eli mahkum.

Ayrica yine Amerika'daki sistemde; hem internet kotasi hem de cep telefonu kotasi diger aya devrediyor.

Ben Ocak ayinda 100 lira verip X GB kotali internet almisim; Subat ayinda sifirliyor adamlar. E ben Ocak ayinda belki cok az kullandim, nereye gitti parasini verdigim hizmet. Bastan sona sacmalik bu isler. Ya; su faturasi gibi olacak; kullandigin data x fiyat olacak hizdan bagimsiz ; sabit fiyat sabit hiz sabit kota sistemde de hizmet veremediklerinde dusecek, sen kullanamdiginda diger aya devredecek.

AKK zaten bastan sona sacma. Bu sistemleri nasil getirmisler ben anlamiyorum. Benzinin litresi 10 lira ama ayda 50 litreden fazla alirsan litresini 100 liraya satarim sana, cunku adil olmaz diger arac sahiplerine demek gibi bir sey bu. Elinde kisitli benzin oldugu durumlarda bu yaptirim mantikli gibi gelse de, internet sisteminde zaten dijital bir servise para veriyorsun. Biten ya da azalan bir sey yok. Bandwith sinirliysa, ki sinirli; ona gore musteri sayisini belirlemesi gereken yine ISS.
Hocam dün papaz oldum TTNET müşteri hizmetleriyle . Hat zayıflatma değerimin 21DB olduğunu söylüyorum modem arayüzünde gözüktüğünü söylüyorum inatla bana efendim değerleriniz normal deyip duruyordu. Çıldırtır bunlar adamı. 16'lık paket kullanmaktayım. Taş çatlasın hızım 1.3MGBPS kota dolduğunda ise hızım 400KBPS. LOL oynunu daha oynayamadım sürekli paket LOSS!

Evet, ben evde ping atiyorum %75 packet loss goruyorum; telefondaki adam bana "sorun gorunmuyor" diyebiliyor mesela. Ben sana ulasamiyorsam, senin de bana ulasamaman gerek; nereye sorun goremiyorsun? Ping attigim yer de antin kuntin bir server degil, kendi DNS sunuculari. Cok yetersizler de, telefondaki tipe bagirmanin ya da kizmanin bir seye faydasi yok. O da onundeki sisteme bakip konusuyor. Sistem sacma.

Son düzenleme:
Ocakta taahhüt bitecek, TTNET altyapısından Turkcell'e geçiş yapacağım bakalım neler değişecek.
Not: TTNET kaç MGBPS aldığına bakmaz. Santralden çıkan interneti tüm hanelere eşit paylaştırır.

Takmışsınız o onun altyapısını kullanıyor şu bunun. Cümle biraz ters oldu ama anladınız.
Önemli olan internetin kalitesi ADSL lerin hepsi Türk Telekom'a bağlı olur ama bunu size ulaştıran firmaların hangisi daha iyi ulaştırıyorsa onu tercih ederiz. Edindiğim bilgiler doğrultusunda;
ADSL veya VDSL olarak Superonline,
Fiber veya Hiper olarak TTNET öneriliyor.
Zaten durumumu en başta açıkladım. Velhasıl AKK illeti varken altyapı konuşmamız ayrı bir değişiklik.

Bulunduğun bölgeye en iyi hizmeti kim sağlıyorsa o. :neo:
Tüm İnternet sağlayıcılarının İyi ve Kötü olduğu şeyleri mevcut.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı