En İyi Mekanik Switch'e Sahip Klavye Önerisi

SupremeKalelx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi en iyi switch'e sahip mekanik klavye ve ona uyumlu olacak bir mouse arıyorum. (Klavye ve mouse markası aynı olsun.)
Aslında blackwidow v2 ve mamba mamba tournament edition veya deathadder elite düşünüyordum fakat blackwidow v2 tuşları Türkiye'de yeşil switch'e sahip sanırım başka switch'leri yok.
Kısaca en iyi switch mekaniğe sahip ve en kullanışlı klavye ve mouse arıyorum. Aynı zamanda yazılımsal olarak özelleştirme seçeneği iyi olacak bir marka arıyorum.
Önereceğiniz mouse ve klavyeleri özellikleriyle belirtirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çok fazla sesten hoşlanmıyorsanuz Cherry MX Silent Switchli Corsair Strafe RGB tavsiye ederim.

Razer Blackwidow V2 en iyi mekanik klavye seçilmiş sanırım fakat aklım Steelseries Apex M800'e gidiyor hem daha uygun fiyatı.
Steelseries Apex M800 alırsam Rival 500 ya da Rival 700 alırım.Ayrıca Steelseries'in yazılımı daha iyi gibi geldi.Ve Steelseries Rival 500 ve Rival 700 optik mouse.Laser mouse yok sanırım Steelserieste.
Razer Blackwidow V2 alırsam Deathadder Elite ya da Mamba Tournament almaya çalışırım.
Gerek kalite olsun gerek yazılım olsun iyi bi tercih olsun istiyorum.
Bütçem 1000 1200ü zorlayabilirim duruma göre 1 ay içinde almayı düşünüyorum.
Ne düşünüyorsunuz.

Ayrıca Steelseries'e aklım daha çok yatmaya başladı fakat takım olsun istediğim için mouse steelseries istiyorum ama steelseries rival 500 ve rival 700 almayı düşündüğüm mouse optik mouse. Bu beni nasil etkiler? onerir misiniz ?

Ben bu fiyatlarda, Cherry MX markalı mekanik anahtar çeşidi olan bir klavye alırdım. Piyasa da ki en kaliteli anahtar çeşitleri bu firmaya ait. Corsair, Cooler Master gibi markaların modellerine bakabilirsin.

Razer Blackwidow V2 en iyi mekanik klavye seçilmiş sanırım fakat aklım Steelseries Apex M800'e gidiyor hem daha uygun fiyatı.
Steelseries Apex M800 alırsam Rival 500 ya da Rival 700 alırım.Ayrıca Steelseries'in yazılımı daha iyi gibi geldi.Ve Steelseries Rival 500 ve Rival 700 optik mouse.Laser mouse yok sanırım Steelserieste.
Razer Blackwidow V2 alırsam Deathadder Elite ya da Mamba Tournament almaya çalışırım.
Gerek kalite olsun gerek yazılım olsun iyi bi tercih olsun istiyorum.
Bütçem 1000 1200ü zorlayabilirim duruma göre 1 ay içinde almayı düşünüyorum.
Ne düşünüyorsunuz.

Ayrıca Steelseries'e aklım daha çok yatmaya başladı fakat takım olsun istediğim için mouse steelseries istiyorum ama steelseries rival 500 ve rival 700 almayı düşündüğüm mouse optik mouse. Bu beni nasil etkiler? onerir misiniz ?

İlk olarak şunu söyleyeyim, düzgün bir mouse pad kullanacaksanız optik mouse lazerden daha iyi olur oyun için. Şimdi birileri gelip "Lazer mouse camın üstünde bile kullanılıyor len." diyebilir. Evet doğru, optik fareler zemin seçer ama düzgün bir zeminde kullanırsanız bir fark olmaz. Hiç kimsenin faresini pencereye dayayıp kullanacağını sanmıyorum. İkinci olarak, keşke aynı marka isteğiniz olmasaydı, corsair k70 cherry mx speed ve razer deathadder elite önerirdim. Ben kişisel olarak razer'ın klavyelerini, corsairinde farelerini sevmiyorum. Yani tabi o fiyata aldığınız hiçbir ürün sizi mutsuz etmez, ama corsair k70 almak varken blackwidow almak bana göre hoş değil. Dediğiniz gibi steelseries apex m800 - rival 500-700 alabilirsiniz. Yada razer blackwidow v2 - deathadder elite alabilirsiniz. Corsairin fareleriyle çok ilgilenmedim açıkçası tam bilmiyorum o yüzden bildiğim bi m65 var onun hakkında da yabancı forumlarda kötü şeyler okumuştum. Şansınıza küsün ki en iyi klavye benim bildiğim corsair k70 cherry mx speed.

Özetle: Markaların aynı olması isteğinizi yenerseniz çok iyi olur. Olmadı steelseries set veya razer blackwidow v2 - deathadder elite alırsınız. Optik fareler lazerlere göre daha iyi ve en iyi klavye k70 olmasına rağmen corsairin düzgün faresi yok.

Not: steelseries apex m800 de klavyenin kendi ışılarıyla yılan vb basit oyunlar oynanabiliyor. Technopat böyle bir video çekmişti. Bence çok hoş bir ayrıntı :)

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Marka takıntısı var maalesef. Hem klavye hem mouse aynı marka olacak şekilde güzel bir ürün önerebileceksen önerilere açığım. Yazılımsal,ışıklandırması ve kullanışlı bi klavye arıyorum bu özellikleri sağlayan uygun fiyat m800 gibi duruyor. Dediğim gibi aynı marka olacak şekilde uygun fiyata başka önerilere de açığım. Şuan Razer'i eledim ve Steelseries m800 ve rival 700'e karar verdim. Ayrıca kullanmayı düşündüğüm mousepad ise MSI ThunderStorm. Yani güzel bi touchpad ile kullanacağım hiç bi fark olmaz diyorsanız Rival 700 alacağım. Optik olması kırmızı sensörlü oluyor doğru mudur? Technopat'in videosunuda izledim cazip geldi :)

Öncelikle yorumun için teşekkür ederim. Marka takıntısı var maalesef. Hem klavye hem mouse aynı marka olacak şekilde güzel bir ürün önerebileceksen önerilere açığım. Yazılımsal,ışıklandırması ve kullanışlı bi klavye arıyorum bu özellikleri sağlayan uygun fiyat m800 gibi duruyor. Dediğim gibi aynı marka olacak şekilde uygun fiyata başka önerilere de açığım. Şuan Razer'i eledim ve Steelseries m800 ve rival 700'e karar verdim. Ayrıca kullanmayı düşündüğüm mousepad ise MSI ThunderStorm. Yani güzel bi touchpad ile kullanacağım hiç bi fark olmaz diyorsanız Rival 700 alacağım. Optik olması kırmızı sensörlü oluyor doğru mudur? Technopat'in videosunuda izledim cazip geldi :)

Evet optik kırmızı ışıklı olan ve dediğim gibi lazerden daha iyidir. Sizin için şöyle bir puan tablosu hazırlayalım her ürüne 5 üzerinden puan vericem.

Razer blackwidow-2
Razer deathadder-5
Razer puanı: 7

Corsair k70-5
Corsair m65-1,5
Corsair puanı: 6,5

Steelseries apex m800-4
Rival 700-4
SS puanı: 8

Yani şu an için dediğiniz gibi steelseries en mantıklısı.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı