Çözüldü En iyi otomobil lastiği hangisidir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Arabamın lastiğini ilk defa kendim değiştirmek zorunda kaldım (normalde babam değiştirir). Birkaç tane sorum var lütfen 'onudabilirsin bu arada yaaa' demeyin: ).

* Lastiği kendi araba bayisinden alabilir miyim?

* Sanayi de satılanların çakma, kalitesiz, ikinci el çıkma olasılığı var mı?

* En güvenli lastik markası nedir?

Yazlık alacağım lastiği, teşekkürleer.

Çözüm
Sanayide zaten belli başlı markaların bayilikleri vardır. Buralarda sahte ürün bulunmaz. Sadece o markanın biraz daha alt kalitedeki yan markası bulunur. Bayide lastik satıldığına ben denk gelmedim ki olsa dahi tavsiye etmem fiyatlar servis olmasından dolayı bir tık fazladır. Belli başlı marka olduktan sonra önemli olan hangi marka olduğu değil lastiğin modeli ve özelliğidir. Yakıt verimliliği, yol tutuşu vb. gibi.

Ayrıca lastik boyutlarınızı da belirtirseniz size uygun lastik ve marka modeli önerebilir arkadaşlar.
Sanayide zaten belli başlı markaların bayilikleri vardır. Buralarda sahte ürün bulunmaz. Sadece o markanın biraz daha alt kalitedeki yan markası bulunur. Bayide lastik satıldığına ben denk gelmedim ki olsa dahi tavsiye etmem fiyatlar servis olmasından dolayı bir tık fazladır. Belli başlı marka olduktan sonra önemli olan hangi marka olduğu değil lastiğin modeli ve özelliğidir. Yakıt verimliliği, yol tutuşu vb. gibi.

Ayrıca lastik boyutlarınızı da belirtirseniz size uygun lastik ve marka modeli önerebilir arkadaşlar.

Çözüm
Bu araca ve kullanım amacına göre değişir. Şu marka en iyisidir diyemeyiz her klasman için. Bir lastik bayisinden alırsanız hem garantisi olmuş olur hem de sökme-takma gibi işlemleri de orada yaptırırsınız.

Hocam lastik markasında çakma ürün pek olmaz. Sanayi de olup yetkili bayi olanlar var. Kalite olarak sorarsanız Continental derim. Lastik alırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Üzerinde verimliliği belirten harfler olur. Bunlara dikkat edin. Her lastikçide rot balans olmaz. Genelde lastiklere balans ayarı yaparlar. Lastik yenileme sonrası rot balans ayarı yapılması iyi olur.

''orijinal lastik ebatları 195/65 R15 91T ve 255/35 ZR19 96(Y) arasında değişmektedir.'' Yazıyor internette. Ayrıca teşekkür ederim cevap veren herkese : ).
Şu an takılı olan lastiğin üzerinde yazar. Ona bakınız. İnternetteki o ebatlar ince kalın yanak ve janta göre değişir. En doğrusu takılı lastiğin üzerine bakmaktır.

Geri
Yukarı