Çözüldü En iyi otomobil lastiği hangisidir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emiirhans

Hectopat
Makaleler
2
Arabamın lastiğini ilk defa kendim değiştirmek zorunda kaldım (normalde babam değiştirir). Birkaç tane sorum var lütfen 'onudabilirsin bu arada yaaa' demeyin: ).

* Lastiği kendi araba bayisinden alabilir miyim?

* Sanayi de satılanların çakma, kalitesiz, ikinci el çıkma olasılığı var mı?

* En güvenli lastik markası nedir?

Yazlık alacağım lastiği, teşekkürleer.

Çözüm
Sanayide zaten belli başlı markaların bayilikleri vardır. Buralarda sahte ürün bulunmaz. Sadece o markanın biraz daha alt kalitedeki yan markası bulunur. Bayide lastik satıldığına ben denk gelmedim ki olsa dahi tavsiye etmem fiyatlar servis olmasından dolayı bir tık fazladır. Belli başlı marka olduktan sonra önemli olan hangi marka olduğu değil lastiğin modeli ve özelliğidir. Yakıt verimliliği, yol tutuşu vb. gibi.

Ayrıca lastik boyutlarınızı da belirtirseniz size uygun lastik ve marka modeli önerebilir arkadaşlar.
Benim tercih ettiğim marka Bridgestone. Lastikleri sert olsa da kullandığım markalar arasında en sağlamı kendisiydi. Bu biraz konfor düşürür ama yol tutuşu, fren performansı, içeriye ses alma oranı performansından da memnunum, taş gibi. Bütçeye göre Michelin, Goodyear, Nokian da tercih edilebilir.

Rot balans yaptırmayı unutmayın.

Etiket değerlerine bakarak almanızda fayda var. Ben kışlıkta nokian alıyorum hep, yazlıklarda uygun fiyat istiyorsanız falken yada dunlop bakabilirsiniz aynı üretimdir. Uzun süre dayansın çok yol yapıyorum derseniz bridgstone iyidir. Ama söylediğim gibi etiket değerlerine bakmalısınız, şu lastik en iyisidir diyemeyiz çünkü aynı marka model 15" lastikte A B değerlerini alırken 17 de D E alabiliyor.

Etiket değerlerine bakarak almanızda fayda var. Ben kışlıkta nokian alıyorum hep, yazlıklarda uygun fiyat istiyorsanız falken yada dunlop bakabilirsiniz aynı üretimdir. Uzun süre dayansın çok yol yapıyorum derseniz bridgstone iyidir. Ama söylediğim gibi etiket değerlerine bakmalısınız, şu lastik en iyisidir diyemeyiz çünkü aynı marka model 15" lastikte A B değerlerini alırken 17 de D E alabiliyor.
Çok teşekkür ederim cevabınız için : ). Bridgestone tercih ettim ben şuanlık memnunum bi sıkıntı olmaz umarım ilerleyen zamanda : ).

Geri
Yukarı