En iyi performans için hangi ayarlar açılmalı?

innsomniac

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar elime bir PC geçti dogum gunumden. Ama her şeyi stok halde 0. FPS ayarlarini nasıl yapacagim? Birkaç oyun indirdim fakat en yuksek degeri nasıl alacağımı bilmiyorum. Bir bu ayarları bulabildim açabileceğim ayar varsa yazar misiniz?
Ekran kartı NVIDIA.
Işlemci Intel.

Dosya Ekleri

• 20230209_095931.jpg
    20230209_095931.jpg
    131,9 KB · Görüntüleme: 84
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam verdiğin bilgiler kurtarmıyor. Öncelikle bize sistem özelliklerini ayrıntılı bir şekilde iletir misin? Daha sonra sorunu daha da açar mısın nasıl "0 FPS" anlamadım. Hangi oyunda 0 FPS alıyorsun? Ekran kartı sürücün güncel mi? Bize daha detaylı bilgiler verirseniz seve seve yardım ederim.

Hocam verdiğin bilgiler kurtarmıyor. Öncelikle bize sistem özelliklerini ayrıntılı bir şekilde iletir misin? Daha sonra sorunu daha da açar mısın nasıl "0 FPS" anlamadım. Hangi oyunda 0 FPS alıyorsun? Ekran kartı sürücün güncel mi? Bize daha detaylı bilgiler verirseniz seve seve yardım ederim.

Hocam 0 FPS alıyorum dememiş arkadaş cümlenin tam ortasında nokta var :)

Arkadaşlar elime bir PC geçti dogum gunumden. Ama her şeyi stok halde 0. FPS ayarlarini nasıl yapacagim? Birkaç oyun indirdim fakat en yuksek degeri nasıl alacağımı bilmiyorum. Bir bu ayarları bulabildim açabileceğim ayar varsa yazar misiniz?
Ekran kartı NVIDIA.
Işlemci Intel.

Hocam kusura bakmayın sorunuzu yanlış anlamışım. Bize gösterdiğiniz ekran görüntüsündeki ayarlar hangi işlevi yapacaksanız ona göre ekran renk düzenini değiştiriyor. Örneğin FPS seçeneğini seçtiğiniz zaman ekranınız FPS oyunlarına göre optimize oluyor bu performansa etki etmez. En optimize performans için "GeForce Experience" uygulamasına giriş yapıp oradan bilgisayarınızda yüklü olan oyunu bulup optimize et seçeneğini uygulayın.

Oyuna göre youtube'da '' low settings '' yarlama videoları var, unlostun fps arttırma videosu var ona bakabilirsin, ayrıca bize sistem bileşenleri hakkında bilgi vermelisin. valorant oynuyorsan ayarları söyleyebilirim.

Oyuna göre YouTube'da " Low settings " yarlama videoları var, unlostun FPS arttırma videosu var ona bakabilirsin, ayrıca bize sistem bileşenleri hakkında bilgi vermelisin. Valorant oynuyorsan ayarları söyleyebilirim.

Hocam unlost FPS arttırma izlersen oynayacağın oyunu Unturned grafiklerinde oynamış olursunuz. :D Arkadaşın ekranı 144 Hz bilgisayarının kötü olacağını hiç düşünmüyorum ama yine de @KBL hocamın dediği gibi sistem özelliklerinizi detaylı bir şekilde yazarsanız yardımcı olabiliriz.

Hocam unlost FPS arttırma izlersen oynayacağın oyunu Unturned grafiklerinde oynamış olursunuz. :D Arkadaşın ekranı 144 Hz bilgisayarının kötü olacağını hiç düşünmüyorum ama yine de @KBL hocamın dediği gibi sistem özelliklerinizi detaylı bir şekilde yazarsanız yardımcı olabiliriz.
Sistem bileşenlerini bilmediğim için dedim yadeyse iyi bir sistemi varsa zaten oyunda ultra grafikte yine yüksek FPS alır 🙃. yanlız arkadaş birazdaha iyi çekseymiş fotoyu.

0 ayar demek istedim 0 fps deĝil
Özelliklerim gtx 1650 i5 10300H 8 Gb Ram

Hocam dediğim gibi GeForce Experience uygulamasından oyunlarınızı sisteminize göre optimize edebilirsiniz. Son çıkan AAA oyunları medium ayarlarda 2018 öncesi oyunları high-Ultra ayarlarda oynayın. En yüksek performans almak için her zaman oyun içi grafik ayarlarını en düşüğe getiriniz.

Geri
Yukarı