En iyi performans modu zararlı mı?

cuanerç

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. PC'mi; bilgisayar > özellikler > gelismis sitem ayarları > pefrormans > ayarlar > en iyi performans için ayarlayı seçmistim fakat şu an aklıma geldi. PC'den pek anlamıyorum. Bu seçenegi seçersem video, film falan izlememde oyun oynamamda PC Kasar mı? Bunu seçersem bana faydası ne olur? Orta sınıf bir PC. Var güncel oyunları açıyor.

Herkese merhaba. PC'mi; bilgisayar > özellikler > gelismis sitem ayarları > pefrormans > ayarlar > en iyi performans için ayarlayı seçmistim fakat şu an aklıma geldi. PC'den pek anlamıyorum. Bu seçenegi seçersem video, film falan izlememde oyun oynamamda PC kasar mı? Bunu seçersem bana faydası ne olur? Orta sınıf bir PC. Var güncel oyunları açıyor.

Hayır zararlı değildir bilgisyarın daha performanslı çalışması için animasyonlardan ve görüntü kalitesinden kısıyor. Sizin için görüntü kalitesi mi daha önemli yoksa performans mı? Buna göre düşünüp kullanırsınız.

Güncel oyunları sorunsuz oynuyorsan böyle ayarlarla uğraşmana hiç gerek yok. Zaten oyun tam ekran olduğunda masaüstündeki ayarlarının pek bir önemi kalmıyor. Ayarları kapatsan bile alabileceğin ekstra FPS maksimum 1 olur tahminimce.

Herkese merhaba. PC'mi; bilgisayar > özellikler > gelismis sitem ayarları > pefrormans > ayarlar > en iyi performans için ayarlayı seçmistim fakat şu an aklıma geldi. PC'den pek anlamıyorum. Bu seçenegi seçersem video, film falan izlememde oyun oynamamda PC kasar mı? Bunu seçersem bana faydası ne olur? Orta sınıf bir PC. Var güncel oyunları açıyor.

Sisteminin ısınma problemi yoksa sıkıntı olmaz.

Hayır zararlı değildir.

Konu teknik desteğe değil de kullandığınız işletim sistemine açılması gerekiyor bence. Kullandığım işletim sistemine göre zararlı değil, sadece ekran kartı ve işlemci güç limitini en sonuna çekiyor.

Geri
Yukarı