En iyi şifre yöneticisi nedir?

En iyi şifre yönetici uygulaması hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    29

kkank

Hectopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Merhabalar;
Şifre yönetici uygulamaları arasında en iyi gördüklerinizden 2 tanesi hangisi?

Edit: Hocam cok pardon yanlis mesaji yorumladim xd.

Sifremi kimseye vermeyeceksem neden hacklenme ihtimali olan kapali kaynak bir yazilima ve serverine vereyim?
Protonmail icinde kendime sifre atarim daha iyi, en azindan gizliligim neredeyse kesin.
Gerci ben akilda tutma adli antik yontemi kullaniyorum.

Kaspersky Password Manager. Fakat en güvenilir yöntem birisi fiziksel olarak açıp okumadığı sürece bir deftere not almaktır. Bunun haricinde hiçbir şifre yöneticisi yeterince güvenli değildir.

Sifremi kimseye vermeyeceksem neden hacklenme ihtimali olan kapali kaynak bir yazilima ve serverine vereyim?

Çok basit, verme :) kimse zorla kullandırmıyor sonuçta, yersiz bir endişe.
Ayrıca not defteri çok risklidir bilgisayarınıza giren korsan yazılımlar not defterinden veri çekebilir.

Sifremi kimseye vermeyeceksem neden hacklenme ihtimali olan kapali kaynak bir yazilima ve serverına vereyim?
Not defteri falan hikaye arkadaşlar... 10 yıl öncesinde yaşamıyoruz. Şifre yöneticisi kullanın, kullandırtın. Şifre yöneticisi hacklenir diye kullanmıyorsunuz, ama Kaspersky'la koruduğunuz bilgisayardan not defterindeki şifreleriniz çalınamaz zannediyorsunuz.

Diyelim ki LastPass hacklendi. LastPass hacklenince sizin şifrenizi görebileceklerini mi sanıyorsunuz? Öyle sanıyorsanız yanlış biliyorsunuz. Şifreleriniz cryptlenmiş bir halde tutulur. O şifreler de sizin "Ana şifreniz" ile çözebilir ancak. Hadi diyelim hem LastPass sunucuları, hem de sizin bilgisayarınız ele geçirildi, ana şifreniz de ellerinde yani.

Şöyle önlem alın kendi kendinize:

A sitesine girdin. Şifrene "12345" yazdın, LastPass'a böyle kaydettirdin.
Sonra şifreye "ABCD" daha ekledin. Şifren oldu "12345ABCD"
Ama LastPass'da şifren "12345" diye kayıtlı. Şifren güvende kalır.

Not defteri falan hikaye arkadaşlar... 10 yıl öncesinde yaşamıyoruz. Şifre yöneticisi kullanın, kullandırtın.

Diyelim ki LastPass hacklendi. LastPass hacklenince senin şifreni görebileceklerini mi sanıyorsun? Öyle sanıyorsan yanlış biliyorsun. Şifrelerin cryptlenmiş bir halde tutulur. O şifreleri de senin "Ana şifren" çözebilir ancak. Hadi diyelim hem LastPass sunucuları, hem de senin bilgisayarın ele geçirildi, ana şifren de ellerinde yani.

Şöyle önlem al kendi kendine:

A sitesine girdin. Şifren "12345" yazdın, LastPass'a böyle kaydettirdin. Sonra şifreye ABCD daha ekledin. Şifren oldu "12345ABCD" ama LastPass'da şifren "12345" diye kayıtlı. Şifren güvende kalır.
Haklisiniz hocam ama bence en iyisi fiziksel yontemler.
Bu arada ben kendime mail etmaktan bahsettim:D
Çok basit, verme :) kimse zorla kullandırmıyor sonuçta, yersiz bir endişe.
Ayrıca not defteri çok risklidir bilgisayarınıza giren korsan yazılımlar not defterinden veri çekebilir.
Zaten vermiyorum, cunku aklimda tuttugum sifre sayisi 5 :D.
Ama hayvan gibi sifrem olsa guzel kilitlere sahip bir not defteri kullanirdim:D.
Bu arada kusura bakmayin az once sizin mesajinizi yanlislikla alinti yaptim :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı