En İyi Sistem Toplanacak Zaman

_JameQ_

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba bu yaz yeni bir PC toplamayı planlıyorum zamanım var beklemek sıkıntı olmaz fakat en ucuza ve en iyi sistem toplanacak zaman ne zaman indirimler vs. Bütçem 2500(en fazla) daha arttıramam monitörlü bir sistem toplamayı planlıyorum sizin düşüncelerinizi bekliyorum. En iyi fırsatı beklemeyi düşünüyorum toplamda 50-150-200 TL'lik bir indirim bir şekilde yakalarsam ne mutlu bana (hayal kuruyor). Buyurun buda almak istediğim sistem;
0101010101.PNG

Bu sistemi 2250 gibi bir fiyata almayı planlıyorum zamanım bol kim bilir bir zaman gelir ve 2250 liraya alabilirim. İyi sahurlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence 1-2 ay daha beklemelisin. AMD yeni 480-470-460 Fiyat/performans canavarlarını çıkarıcak ve hem VR hemde normal Gaming başka bir seviyeye geliceğini umuyorum. 470 kartının 700TL civarı olucağını duyudum. Ve bana göre bu fiyata i3 işlemci ve anakart alıcağına 2. el gidip sağlam bir şeyi %40 daha ucuza alabilirsin böylecede ya monitörünü ya da ekran kartını 480 modeliyle değiştirebilirsin.

Başlığa göre cevaplıyacak olursak bundan 3-4 sene öncesi filan derdim. Dolara bakma düşeceği yok yani. Daha 1 sene önce filan (tam hatırlamıyorum) dolar 2.20 civarında bur da dolar düşer mi düşmez mi muhabbeti dönüyordu. Bak şimdi 2.9 filan. Parça parça toplarım dersen bütün elektronik sitelerde online olucaksın. İndirimleri yakaladıkça alıcaksın. Ne kadar sürer artık orasını bilemem.

İşlemci konusunda yakınlarda bir değişiklik yok. Bütçen doğrultusunda 1151 sokete Kabylake işlemciler 2017 ilk aylarında çıkacağı söyleniyor. Asıl yenilikler yakında ekran kartlarında olacak o yüzden şimdiden siparişindeki sistemden ekran kartını çıkarıp işlemciyi en az i5 6400 yada 6402 yapman uzun vadede yararına olacaktır.

Başlığa göre cevaplıyacak olursak bundan 3-4 sene öncesi filan derdim. Dolara bakma düşeceği yok yani. Daha 1 sene önce filan (tam hatırlamıyorum) dolar 2.20 civarında bur da dolar düşer mi düşmez mi muhabbeti dönüyordu. Bak şimdi 2.9 filan. Parça parça toplarım dersen bütün elektronik sitelerde online olucaksın. İndirimleri yakaladıkça alıcaksın. Ne kadar sürer artık orasını bilemem.
Fırsatları kaçırmayıp tüm elektronik sitelerdeki indirimleri takip edip her donanımı farklı siteden daha ucuza alabilceğimi mi kastediyorsunuz ?

İşlemci konusunda yakınlarda bir değişiklik yok. Bütçen doğrultusunda 1151 sokete Kabylake işlemciler 2017 ilk aylarında çıkacağı söyleniyor. Asıl yenilikler yakında ekran kartlarında olacak o yüzden şimdiden siparişindeki sistemden ekran kartını çıkarıp işlemciyi en az i5 6400 yada 6402 yapman uzun vadede yararına olacaktır.
Sizin gelecek için bir sistem düşünceniz varmı hayali bir sistem olarak 2500 Tl bütçeye Rx 470 i5 6400 vs.

Ne kadar sabırlısın, ne kadar bekleyebilirsin bilmiyorum ama 2016 ne ekran kartı almak için, ne de işlemci almak için hiç iyi bir yıl değil.

Zen çıkınca işlemci rekabetinden dolayı biz tüketiciler faydalanırız. Ekran kartlarının maçı da seneye kızışır.

Ne kadar sabırlısın, ne kadar bekleyebilirsin bilmiyorum ama 2016 ne ekran kartı almak için, ne de işlemci almak için hiç iyi bir yıl değil.

Zen çıkınca işlemci rekabetinden dolayı biz tüketiciler faydalanırız. Ekran kartlarının maçı da seneye kızışır.
2017 hangi ayında bir bilginiz var mı ?

Ekran kartına sadece 300TL kalmış oluyor
Evet bende bir Rx 470 veya Rx 480 ekran kartını denemek isterim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı