En İyi Sıvı Soğutma Markası Hangisidir?

Corde Lio

Hectopat
Kısa süre içerisinde sıvı soğutma alacağım fakat bütün markaların sıvı soğutmalarına iyi deniyor. Ben NZXT'nin X62 model sıvı soğutmasını beğenmiştim fakat Corsair daha iyi diyorlar vs. sizce en iyi sıvı soğutma markası hangisidir? 240MM ve üzeri önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube izlemeyi çok sevdiğim High-End PC Setup videolarında genellikle 360mm NZXT veya Corsair kullanıldığını gördüm, işin garibi zaten çok iyi fanları olmasına rağmen genellikle fanları değiştiriyorlar, sadece görsellik için sanırım tüm kasaya ve radyatörlere aynı adreslenebilir örn: Thermaltake fan takıyorlar RGB. Bu iş fandan çok radyatör kanal sayısı ile malzeme kalitesi ve CPU blok kısmındaki işçilik kalite fark ettiriyor. Birçok incelemede x62 x72den yarım derece önde evet bakıldığı zaman enteresan 360mm in 240'tan daha iyi olması beklenir ancak işte bu iş oturup inceleme karşılaştırma izleyerek seçilmeli, firma verileri ya da kulaktan dolma bilgiler yaramıyor maalesef. Bütçem sınırsız olsa düşünmez x72 alırdım, Corsair de PC aleminde Apple olmaya çalışıyor lafım yok kaliteli malları var ama kişisel tercihim bildiğim verilere göre X72 Kraken olurdu.

Son düzenleme:
Sıvı soğutma konusunda kötü bir marka ne duydum nede gördüm. Tam aksi şekilde en iyisi "X" markadır diyen teknoloji editörü vs. görmedim.

Thermaltake firmasına bir bakın derim, özelleştirilmiş sıvı soğutmada tepeyi oynayan firmanın hazır ürünlerinin kötü olduğunu sanmıyorum.

En iyi şudur demek doğru olmaz ama gördüğüm kadarıyla NZXT Kraken'ler ve Corsair'in soğutucuları baya kaliteli. Kullanıcılarından hep olumlu yorumlar gördüm. Bir de son zamanlarda çıkan Asus ROG Ryuo ve Ryujin var ama henüz yaygın değiller. Bilemedim onları açıkçası pek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı