Rehber En iyi tarayıcı hangisi? Seçim sizin!

Rehberime hoş geldiniz, aşağıdaki her şeyi okuyarak bilgilendirmeyi alabilirsiniz!
Bildiğim tüm tarayıcı/browser'ları ekledim.

1. Google Chrome

1609164676407.png

Google, internet araması, çevrim içi bilgi dağıtımı, reklam teknolojileri ve arama motorları için yatırımlar yapan çok uluslu Amerikan anonim şirketi. İnternet tabanlı hizmet ve ürünler geliştirir, ek olarak bunlara ev sahipliği yapar. Kârının büyük kısmını adwords programı aracılığıyla reklamlardan elde etmektedir.

inceleme: Vikipedi

2. Opera

img.ashampoo.com/images/products/partner0115/bo...

Opera software tarafından geliştirilen; Windows, macOS ve Linux işletim sistemlerinde çalışan bir web tarayıcısıdır. Blink tarayıcı motorunu kullanır.

İnceleme: Vikipedi

3. Opera GX

1609164759704.png

Opera GX, Opera software AS tarafından geliştirilen, Microsoft Windows ve macOS için Opera web tarayıcısının oyun odaklı bir muadilidir. Opera GX, E3 2019'un başlangıcı ile aynı gün olan 11 Haziran 2019'da duyuruldu. 2020 Ekim ayı itibarıyla açık erken erişimde.

İnceleme: Wikipedia (İngilizce)

4. Safari Apple browser

Safari (web tarayıcısı) - Vikipedi

Safari, Apple tarafından geliştirilen ve webkit motorunu temel alan bir web tarayıcısıdır. İlk kez 2003'te macOS X panther ile birlikte çıkmış, 2007'de IPhone'un çıkmasıyla birlikte iOS cihazlarda mobil sürümü yer almıştır.

5. Brave browser

upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/...

Brave Brave software inc. tarafından geliştirilen açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir web tarayıcı yazılımıdır. Chromium tabanlı geliştirilmekte olan Brave, kullanıcıların internet üzerindeki gizliliğini korumak için reklamları ve takipçileri engelleme özelliğini sahip.

6. Mozilla Firefox browser

Mozilla Firefox - Vikipedi

Mozilla Firefox, Mozilla Vakfı ve onun alt kuruluşu Mozilla Corporation tarafından geliştirilen, özgür ve açık kaynak kodlu bir web tarayıcısıdır. Firefox; Windows, macOS, Linux, Android ve iOS işletim sistemlerinde kullanabilir.

Fotoğraf büyüklüğü için kusura bakmayın, internetten bulup alıyorum ben de!

7. Microsoft Edge.

Microsoft Edge internet tarayıcısının yeni logosu ortaya çıktı - Webrazzi

Microsoft Edge; Windows 10, Windows 10 Mobile ve Xbox One'da kullanılmak üzere Microsoft tarafından geliştirilen web tarayıcısı. Tüm cihaz türlerinde Internet Explorer'ın yerini alarak varsayılan web tarayıcısı olmak üzere tasarlandı.

8. Vivaldi tarayıcı

Kontrolünüzdeki tarayıcı | Vivaldi

Vivaldi, Chromium tabanlı, ücretsiz bir web tarayıcısıdır. Opera’nın eski CEO’su Jon Stephenson von Tetzchner tarafından kalabalık bir ekiple geliştirilmiştir. Windows, OS X, Linux ve Android işletim sistemleri üzerinde çalışmaktadır. Son kararlı sürümü 3.5.2115.81, Chromium 87.0. 4280. 107 tabanlıdır.

Rehberim bu kadardı, eklemediğim tarayıcıları açıklamada belirtirseniz sevinirim, açıklamaları Google'dan araştırarak buldum!
Tekrardan iyi forumlar.

Ben daha demin indirip denedim, hızlı fakat görünüşünü beğenmedim o yüzden Brave geçeceğim Google kullanıyorum 2 GB RAM'im var bilgisayarım zorlanıyor arkada Google açıkken.

Bende çok ısınamadım. Bende de 2 GB RAM var Edge kullanıyorum. Çok hızlı ve az kaynak tüketiyor öneririm.

Bende çok ısınamadım. Bende de 2 GB RAM var Edge kullanıyorum. Çok hızlı ve az kaynak tüketiyor öneririm.

Edge'yi hayatımda hiç denemedim, format atıldığında bile bilgisayarcılar yükleyip kurmuş google vb, fakat internette araştırdığıma göre hızlı ve kullanışlı olduğunu görebiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı