En iyi tarayıcı nedir?

Kötü sistem bilgisayarlarda kullanılmaz. Ayrıca herkesin kullanması gerektiği için böyle bir karşılaştırma yaptım.
Şunu belirteyim, bunlar benim düşüncelerim. FireFox'u deneyeceğim. Gülücük atmanıza gerek yok. Beğenmedim atıp fikirinizi belirtebilirsiniz.
Ben gülücük atmadım, hız konusunda evet kötü bir sistemle hiç denemedim o konuda bir fikrim yok. Fakat RAM Kullanımı fazla, bu etkiliyor olabilir. Teşekkürler bilgilendirmeniz için.

Benim kullandığım her tarayıcının hızı hemen hemen aynı. Artık bu hız işinin reklam amaçlı olduğunu düşünmeye başladım. Tek fark RAM kullanımı resmen.

Ayrıca testte Firefox bile yok.
FireFox hemen hemen brave ve edge ile aynı diye düşünmeye başladım. Hani belki iş için kullanımda 1 puan düşürürüm.

Ne kadar değiştirmeye çalışsam da yıllardır Chrome'dan bir türlü vazgeçemiyorum. Özellikle mobilde çok düzgün çalıştığı için senkronizasyon hatrına pc'de de kullanıyorum.

Aslında tarayıcı kavramı geniş bir kavram. İnsanın rahatça gezebilmesini sağlayan bu programlardan piyasada güvenilir güvenilmez bir sürü var. (Edge, Opera, Yandex...)
Piyasada bulunan Opera GX, Chrome, Opera, Brave, Edge, Yandex tarayıcılarını kullandım.

Opera = 1 gün.
Opera GX = 3 gün.
Edge = 3 yıl.
Brave = 1 ay.
Yandex = 3 ay.
Şimdi şu konuya değinmek istiyorum. bu makalede veri çalma vs. göz önüne alınmayacaktır.

hız puanlaması: (10 üzerinden)

Opera= 4
Opera GX= 3
Edge= 8
Brave= 8
Yandex= 6

özellikler:

Opera
= 5
Opera GX= 10.
Edge= 4
Brave= 5
Yandex= 3

iş amaçlı kullanım:

Opera
= 6
Opera GX= 3
Edge= 9
Brave= 7
Yandex= 8

oyun amaçlı kullanım:

Opera
= 4
Opera GX= 1 (web oyunlarında kasma, donma)
Edge= 7
Brave= 8
Yandex= 5

güvenlik:

Opera
= 5
Opera GX= 2
Edge= 5
Brave= 4
Yandex= 6

tavsiyem:
Opera tarafında güvensizlik problemleri var. Veri çalıyor diyenler var. Şu konuyu konuşursak aslında her tarayıcı veri alır. Veri çalmak, istemediğimiz kayıtlarımızın tutulup pazarlamada vs. kullanılmasıdır. Bu iddialar dolayısıyla kullanmanızı önermem. Yandex bana göre hantal ve insanı delirten bir tarayıcı yine önermiyorum.
Geriye kalan seçenekler ise ideal seçenekler. Brave çok iyi bir tarayıcıdır tavsiye ederim. Hız konusunda şu an için bana lazım olan Edge'i kullanmanızı öneririm.

Bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler :)

Edge adamdır.Opere GX çöp,Brave'de bence çok kötü.

Aslında tarayıcı kavramı geniş bir kavram. İnsanın rahatça gezebilmesini sağlayan bu programlardan piyasada güvenilir güvenilmez bir sürü var. (Edge, Opera, Yandex...)
Piyasada bulunan Opera GX, Chrome, Opera, Brave, Edge, Yandex tarayıcılarını kullandım.

Opera = 1 gün
Opera GX = 3 gün
Edge = 3 yıl
Brave = 1 ay
Yandex = 3 ay
Şimdi şu konuya değinmek istiyorum. Bu makalede veri çalma vs. göz önüne alınmayacaktır.

Hız Puanlaması: (10 üzerinden)

Opera= 4
Opera GX= 3
Edge= 8
Brave= 8
Yandex= 6

Özellikler:

Opera
= 5
Opera GX= 10
Edge= 4
Brave= 5
Yandex= 3

İş amaçlı kullanım:

Opera
= 6
Opera GX= 3
Edge= 9
Brave= 7
Yandex= 8

Oyun amaçlı kullanım:

Opera
= 4
Opera GX= 1 (Web oyunlarında kasma, donma)
Edge= 7
Brave= 8
Yandex= 5

Güvenlik:

Opera
= 5
Opera GX= 2
Edge= 5
Brave= 4
Yandex= 6

Tavsiyem:
Opera tarafında güvensizlik problemleri var. Veri çalıyor diyenler var. Şu konuyu konuşursak aslında her tarayıcı veri alır. Veri çalmak, istemediğimiz kayıtlarımızın tutulup pazarlamada vs. kullanılmasıdır. Bu iddialar dolayısıyla kullanmanızı önermem. Yandex bana göre hantal ve insanı delirten bir tarayıcı yine önermiyorum.
Geriye kalan seçenekler ise ideal seçenekler. Brave çok iyi bir tarayıcıdır tavsiye ederim. Hız konusunda şu an için bana lazım olan Edge'i kullanmanızı öneririm.

Bu yazıyı okuduğunuz için teşekkürler :)
Firefox uvey kardes mi yahu? :)

Geri
Yukarı