En iyi "Total War" oyunu hangisi?

xCCessaRRx

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba,
Favori oyunlarım kesinlikle "Rome" serisi her ne kadar ilk "Rome" oyununu artık oynamıyor ve Remastered versiyonu da tam bir hayal kırıklığı olsa da her zaman Total War serisinin göz bebeği ve benim de ilk göz ağrım olarak kalacak. Şu an Rome 2 oynuyorum her zaman artık o kadar ustalaştım ki cidden beni zorlayacak ırklarla oynamaya çalışıyorum, neredeyse oynamadığım devlet kalmadı ancak Roma dışında hangi devlet olursam olayım Roma'nın o güçlü ordusuyla savaşma isteğim yarıda kalıyor ve sinirlenip kapatıyorum oyunu. Efsanevide oynamama rağmen Roma dışında hangi devlet olursanız olun daha Roma'ya ulaşamadan artık yapay zeka ne kadar yerlerdeyse Roma'nın en güçlü dönemini anlatan kendi oyununda bile çoktan yıkmış oluyorlar. Rome oyunları dışındaki hiçbir Total War oyununa alışamadım ve oynayamadım maalesef ama bu durum o kadar canımı sıktı ki artık başka oyunlara şans vermek istiyorum. Sizce günümüzde en iyi Total War oyunu hangisi? Ve mümkünse o kadar zor olsun ki oyunu bitirdiğimde o zevke o tatmine ulaşmış olayım. En çok tavsiye edilen oyuna başlayacağım cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yaratıklar falan çok karmaşık geliyor bana ya çabuk öğrenebilir miyim sizce?
Uzaktan bakınca karmaşık gelmesi çok normal, bana da öyle geliyordu. Diğer Total War oyunlarına göre biraz daha vakit harcanması gerektiğini kabul ediyorum ama çok da değil. Biraz vakit ayırdıktan sonra çabuk adapte olursunuz bence. Fantastik evrenleri seviyorsanız bence kesinlikle deneyin ama şuan iyi bir deneyim çok pahalı. Bir ton DLC var ve çoğu oyunu daha keyifli hale getiriyor. Benim tavsiyem indirim zamanını beklemeniz. Önce oyunu alıp denemeniz sonra hoşunuza giden DLC'lerden almanız. Her lordun oynanışı, birimleri çok farklı. O yüzden aslında oyunu öğrenseniz de yeni bir lordla oynarken bir çok yeni şey daha öğreniyorsunuz. Oyunu severseniz uzun süre sıkılmadan oynarsınız diye düşünüyorum.

Rome 2 çok severek oynadım defalarca. Arından Warhammer 2 oynadım pek hoşuma gitmedi. En son Troy oynadım, o da çok güzeldi ve diğerlerinden daha zor gelmişti.

Uzaktan bakınca karmaşık gelmesi çok normal, bana da öyle geliyordu. Diğer Total War oyunlarına göre biraz daha vakit harcanması gerektiğini kabul ediyorum ama çok da değil. Biraz vakit ayırdıktan sonra çabuk adapte olursunuz bence. Fantastik evrenleri seviyorsanız bence kesinlikle deneyin ama şuan iyi bir deneyim çok pahalı. Bir ton DLC var ve çoğu oyunu daha keyifli hale getiriyor. Benim tavsiyem indirim zamanını beklemeniz. Önce oyunu alıp denemeniz sonra hoşunuza giden DLC'lerden almanız. Her lordun oynanışı, birimleri çok farklı. O yüzden aslında oyunu öğrenseniz de yeni bir lordla oynarken bir çok yeni şey daha öğreniyorsunuz. Oyunu severseniz uzun süre sıkılmadan oynarsınız diye düşünüyorum.
Anladım hocam sağolun. Peki yapay zeka ne durumda? Rome 2 de olduğu gibi güç dengeniz düşmanın 5 katı iken sizden para istemiyor değil mi? :D

Geri
Yukarı