En iyi ve kaliteli LPG markası nedir?

Mistyr

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ucuz olup, kötü olacağına, pahalı olup, kaliteli olsun. Ben Shell'de satılan Otogaz diyorum.

Ya size göre en iyi ve kaliteli LPG nerede?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzenli aldığım LPG Shell'dir. Petrol Ofisi için herkes performanslı diyor, fiyatı da biraz daha yüksek ama bizim arabaya bir türü iyi gelmedi, sanki öksürtüyor gibiydi arabayı 😄. Opet'ten birkaç kere Shell istasyonu bulamadığımda aldım, performansını Shell'e benzettim.

Yaşadığım yerde Opet piyasa fiyatından ucuza satıyor, ve cidden ufak da olsa performansı daha yüksek geldi her zaman diğer markalarınkine karşı. Ayrıca marketlerinin, tuvaletlerinin, Hava/Su istasyonlarının her yerde modern ve kaliteli oluşu herhangi bir Opet istasyonunda mutsuz olmayacağımı bilmem demek oluyor.

Patronumda Honda Legend var prince marka lpg takılı. Opetten gaz aldığında gaz kalitesiz uyarısı veriyor. BP'den aldığında sorun çıkarmadığını söylemişti.

Şuana kadar 15bin km'dir LPG kullanıyorum. BRC marka kit takılı ve güzergahım %90 aynı olduğundan dolayı farklı markaları hem menzil hemde performans olarak test ettim. Aracım 1.2 motor mitsubishi ve yakıt cimrisi :)

Depom 26 litre alıyor her zaman.

Milangaz : Performans düşük, özellikle uzun yolda araç yüklüyken hissediliyor menzil olarak 380-400km arası

PO : Bildiğim kadarıyla milangaz ile aynı olan Cezayir'den ithal LPG ve milangaz ile aynı performans ve menzile sahip.

Opet : Po ve Milangaz'dan biraz daha performanslı, Menzil 400-410km arası.

Shell : Performansı oldukça iyi, Menzil olarak 430km kadar fakat bazı istasyonlarından aldığım LPG ile 440-450 arası gittiğim oldu.

BP : Shell'den bir tık daha performanslı ve menzil olarak yine 430-450km arası gidebiliyorum.

Ankara'da hem fiyat, hem performans hemde menzil olarak en uygun bana BP geliyor ama maalesef her yerde istasyonu yok. (BP 3.13TL Shell 3.35TL)

Geri
Yukarı